“Co powinnam zrobić gdy mam polimorfizm genu zarówno MTHFR i MTRR?”

październik 1, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Rozumiem, że dopiero się uczycie swoich genów i swojego ciała, więc dla Was wiele tematów jest kompletnie nowe…tak jak to ma miejsce w tym przypadku.

Polimorfizm tych dwóch genów wiąże się przede wszystkim z gorszym funkcjonowaniem witaminy B 9 i B 12 w cyklach. I to już rozumiecie co mnie bardzo cieszy. To co należy przypomnieć Wam to, że enzymy produkowane przez oba geny są enzymami zależnymi od ryboflawiny czyli witaminy B 2. I tutaj jedna uwaga: zawsze zależy to od statusu danego polimorfizmu. Co to znaczy? W przypadku polimorfizmu genu MTRR mamy do czynienia z dwoma jego badanymi polimorfizmami: MTRR 66A>G  i MTRR 524C>T. Oba różnią się w swoich “defektach”. Czytając ten raport dowiadujemy się, że http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25322900/:

1.W przypadku polimorfizmu MTRR 66A>G jakość jego pracy (wpływ na poziom homocysteiny) zależy od statusu kobalaminy (witaminy B 12) i ryboflawiny (witaminy B 2)

2.Gdy w przypadku polimorfizmu MTRR 524C>T jakość pracy tego genu zależy tylko ilości kobalaminy, czyli witaminy B 12.

3.Dla przypomnienia wpływ polimorfizmu MTHFR C677 T na homocysteinę zależy od ilości ryboflawiny obok ilości witaminy B 9.

http://www.zespoldowna.info/jestem-mama-dziecka-z-zespolem-downa-mam-polimorfizm-mthfr-i-w-jego-efekcie-wysokie-cisnienie-czy-mozna-to-zmienic.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...