EGCG jest antagonistą GABA

kwiecień 4, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Kluczowym dla zespołu Downa procesem jest stymulowanie odpowiedniej aktywności receptorów GABA A oraz samej ilości GABA jako neuroprzekaźnika hamującego. W ramach tego procesu wszyscy wskazują, że idealnym produktem rozwiązujący ten problem jest ginkgo biloba. Mało kto wie, że EGCG też spełnia te funkcje.

Na początek gdzie należy szukać wiedzy potwierdzającej powyższe założenia :

http://sydney.edu.au/medicine/pharmacology/adrien-albert/images/pdfs/RefsPDFs/367.pdf

http://www.jneurosci.org/content/33/9/3953.full

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21388375

 

Co to znaczy EGCG JEST antagonistą? Oznacza to, że substancja, w tym wypadku EGCG działa w ciele, w komórkach w taki sposób, że redukuje fizjologiczną aktywność innych substancji. W przypadku gdy GABA jest neuroprzekaźnikiem hamującym, a EGCG jest jego antagonistą, oznacza to że EGCG powoduje mniejszą aktywność GABA, co oznacza mniejsze “wyhamowanie” organizmu. GABA jako neuroprzekaźnik wyhamowuje aktywność organizmu. Poziom hamowania w ZD jest zbyt duży, stąd podawanie EGCG może prowadzić do efektu, w którym poziom hamowania GABA będzie wyrównany.

Z innej strony należy pamiętać, że GABA jest konieczna dla organizmu, jednakże jej nadmiar prowadzi do ograniczeń w rozwoju funkcji poznawczych. Nadmiar GABA powoduje niejako “wyłączenie” zbyt dużej liczby neuronów w mózgu stąd przepływ informacji w istocie jest mocno skomplikowany.

EGCG zatem jawi się tutaj jako istotny suplement, który może powodować bardzo ważne zmiany w funkcjonowaniu komórek nerwowych w mózgu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...