Reumatoidalne zapalenie stawów,luteolina, coś co łączy autyzm i zespół Downa
listopad 6, 2014 by Jarek
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa
Jak dostaję od Was maile w sprawie chorób autoimmunologicznych zawsze wskazuję na gen MIR 155, resweratrol i czasami MTHFR . I wtedy także na witaminy z grupy B jako najlepsze do stymulowania. Ostatnio jednak wciąż szukam “naszych” problemów w autyzmie i znalazłem coś nowego dla nas. Luteolina.
Po pierwsze, jak się okazuje w autyzmie reumatoidalne zapalenie stawów jest tak samo częste jak w ZD. Od razu pomyślałem o MTHFR…ale w autyzmie skupiają się ludzie na suplementach jako lekach objawowych, które są wykorzystywane do poprawy odporności immunologicznej i przy fibromylagii, ale nie o genach. O czym mowa?
Luteolina.
Dieta obfitująca w luteolinę ogranicza związany z wiekiem stan zapalny mózgu oraz będące jego skutkiem deficyty pamięciowe. Przeciwutleniacz, który należy do grupy flawonów i występuje m.in. w selerze, zielonej papryce, marchwi, oliwie czy oregano, hamuje wydzielanie związków prozapalnych (Journal of Nutrition).
http://flavonactiv.pl/Luteolina%20.htm
Jak się okazuje antyzapalne działanie tego flawonu ma zastosowanie właśnie w autyzmie, przy leczeniu osób starszych tytułem braku pamięci…choroba Alzheimera. W ZD nie badano tego suplementu.
http://alzres.com/content/3/2/16
W autyzmie, w zapaleniach stawów kluczowym problemem, który łączy te problemy to komórki tuczne. Luteolina jest zaś suplementem, która reguluje ich aktywność.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kom%C3%B3rka_tuczna
http://www.tufts.edu/~ttheoh01/mastcellsinflammation.pdf
Ta właściwość została zastosowana w autyzmie z dużym skutkiem, powodując poprawę funkcjonowania osób z autyzmem.
http://minochahealth.typepad.com/gut/2014/02/luteolinautismbrain.html
Została także zastosowana u autystów z zapaleniem stawów z pozytywnym skutkiem, choć często takie podejście było wzmacniane dodatkowo kwercetyną.
http://epiphanyasd.blogspot.com/2014/03/palmitoylethanolamide-pea-vs-flavonoids.html
http://www.biolifesas.org/ijip/abstractsIJIP25-2.pdf
Jeżeli to działa w autyzmie, jeżeli to działa w chorobie Alzheimera dlaczego nie u nas?
Przypomnę tylko jedno: komórki tuczne odgrywają kluczową rolę w patogenezie choroby Alzheimera, http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19505377
http://www.fasebj.org/content/26/8/3103.abstract
czyli obecne powinny być w ZD… i mamy w leukemii i w mózgu.
http://hmg.oxfordjournals.org/content/9/11/1681.abstract