Wczesna Interwencja, jak powinno być według mnie cz. 4 MTHFR, kariotyp
styczeń 10, 2014 by Jarek
Kategoria: Wczesna interwencja i rehabilitacja
W pierwszym swoim wpisie napisałem o konieczności zrobienia kariotypu i analizy mutacji genu MTHFR znajdującego się na 1 chromosomie. Dlaczego tak? Może być to dla Was zaskoczenie, ale na etapie urodzenia dziecka najbardziej istotnym jest dla mnie fakt, jak duże problemy ono ma tytułem zapisu genetycznego mającego wpływ na metylację DNA, a co za tym idzie starzenia się i inteligencji.
Z perspektywy ważności ta diagnoza powinna być zrobiona pierwsza. W Polsce nie jest możliwe otrzymanie wyników szybko. Ograniczeniami są pieniądze a co za tym idzie czas. Z tego też powodu geny, kariotypy “wylądowały” w mojej analizie na moment gdy kwestia interwencji medycznej, farmakologicznej i rehabilitacji jest już “ułożona.”
KARIOTYP to chyba dla wszystkich kwestia zrozumiała. Bez potwierdzenia, że dziecko ma zespół Downa, czyli potrojony 21 chromosom, nie ma po co martwić się na zapas. Gdy jednak jest już potwierdzony to wiemy, że mamy dużo do zrobienia w tym temacie. Nie chcę się powielać więc polecam wszystkim powrót do tych linków by zrozumieć istotność genów, nadekspresji i możliwości ich stymulacji suplementami takimi jak EGCG.
http://www.zespoldowna.info/category/zdrowie/zdrowie-zespol-downa/blog-teresy-cody
http://www.zespoldowna.info/prezentacje
i kolejne lekcje
http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-wiedza-cz-1.html
i kolejne części
Teraz zaczynamy od MTHFR znajdującego się na 1 chromosomie.
Cóż 2 stycznia pojawił się artykuł o MTHFR tutaj:
Myślę że wskazał problem czytelnie. Z perspektywy dziecka narodzonego istnienie mutacji genu MTHFR A 1298 C i MTHFR C 677 T jest kluczowe dla jego rozwoju i funkcjonowania. Pojawienie się ich może być przyczyną dla zablokowania rozwoju funkcji poznawczych, pojawienia się zaburzeń zachowań oraz cech typowych dla autystów w połączeniu z silnymi migrenami.
Jak się okazuje ma on też wpływ na funkcjonowanie tarczycy.
Gdy się stymuluje te mutacje te za pomocą wspominanych przeze mnie wcześniej witamin: B 12, B9, B6 oraz betainów objawy negatywne można ograniczyć lub zniwelować. Należy przy tym pamiętać, że w przypadku ZD witamina B6 nie zawsze jest pożądana.
Ponieważ temat jest nowy, a kluczowy rozwinę go szerzej w osobnym wpisie poświęconym zespołowi Downa i oddziaływaniu genu MTHFR na niego.