Wyleczyć zespół Downa cz.2
marzec 30, 2011 by Jarek
Kategoria: Blog Teresy Cody
Teresa dzisiaj poszukuje rozwiązania na nadmierne “hamowanie” komórek wynikające z nadmiaru receptorów GABA.
Do zrozumienia kwestii poruszanych przez Teresę w dzisiejszym wpisie polecam następujący link:
http://www.zespoldowna.info/kazdy-to-musi-przeczytac-czyli-protokl-changing-minds-fundation.html
http://www.zespoldowna.info/teresa-cody.html
Autor: Teresa Cody
Wpis numer: 19 Data: 27 sierpień 2010
Tytuł: Wyleczyć zespół Downa cz.2
WYLECZYĆ ZESPÓŁ DOWNA
AUTOR: Christy Sanchez
Cytat ze strony National Down Syndrome Society’s (NDSS), największej ogólnokrajowej organizacji działającej na rzecz osób z ZD w USA:
“Mit: Nigdy zespół Downa nie może być wyleczony.
Prawda: Badania nad zespołem Downa są olbrzymim krokiem naprzód poprzez zidentyfikowanie genów znajdujących się na chromosomie 21, które powodują cechy charakterystyczne dla ZD. Naukowcy wierzą obecnie, że możliwe będzie polepszanie, korygowanie albo zapobieganie problemom związanym z ZD w przyszłości.”
Jedyna różnica pomiędzy NDSS a Changing Minds Foundation (CMF) jest taka, że przyszłość dla tej drugiej organizacji jest TERAZ a leczenie i usprawnianie funkcji poznawczych jest możliwe JUŻ.
Neurobiologia
Określenie neurobiologia i neurologia mogą być używane zamiennie. Odnoszą się one do biologii lub nauki o układzie nerwowym
Badacze na Wydziale Neurologii Uniwersytetu Stanforda poświęcili się rozwijaniu strategii terapeutycznych normalizujących funkcje poznawcze u osób z ZD.
Neuroprzekaźniki, często nazywane neurotransmiterami ze względu na ich funkcje, regulują proces nauki. W mózgu osób z ZD te neuroprzekaźniki nie są zbilansowane. Potrzebują substancji, leku, który wyrówna ich poziomy. Dobrą wiadomością jest to, że możemy leczyć ich nierównowagę, tak jak leczymy inne zaburzenia neurologiczne i psychiatryczne.Wraz z wydłużeniem się okresu życia osób z ZD począwszy od 1983 roku, funkcje poznawcze mogą być wzmacniane dzięki postępowi medycznemu obecnemu teraz!
Changing Minds Foundation (CMF) stworzyło protokół leczniczy kierowany do 4 zidentyfikowanych w ZD problemów neurologicznych. Większość osób z ZD jest niepełnosprawna intelektualnie w różnym stopniu. Nawet mały wzrost zdolności poznawczych mierzonych poziomem IQ może spowodować, że osoba taka będzie niezależna od innych przez całe swoje życie. Poniżej prezentuję informację opartą o protokole określonym przez CMF na konferencji w Huston:
MÓZG-problem numer 1
Głównym powodem słabego funkcjonowania zdolności poznawczych u myszy z ZD jest ZBYT DUŻA INHIBICJA (HAMOWANIE) funkcjonowania komórki przez system receptorów GABA. W 2003 roku badacze Uniwersytetu Stanford odkryli, że receptory GABA, inhibitor czyli neuroprzekaźnik hamujący, jest stale stymulowany w ZD. Ze względu na fakt, iż GABA jest “spowalniaczem” działających komórek w mózgu, ta stymulacja powoduje obniżenie funkcji poznawczych. Nerwy w rejonie mózgu odpowiedzialnym za pamięć są “chronione” przed “przegrzaniem” ze strony GABA bardzo efektywnie.Podobnie działają na komórki alkohol i leki jak Valium. Zarówno alkohol, jak valium stymuluje receptory GABA. W wyniku ich działania następuje spowolnienie aktywności mózgu, czego większość w swoim życiu doświadczyła.
Podobna reakcja jak w przypadku alkoholu lub valium,wyhamowująca aktywność mózgu ma miejsce u osoby z ZD ze względu na nadmiar GABY.
Artykuł dotyczący tego problemu:
http://www.zespoldowna.info/badania-stanford-university-nad-ginkgo-biloba.html
LEK NA PROBLEM NUMER 1
Chcąc uzyskać właściwy poziom GABA (tak aby proces nauczania mógł mieć miejsce), konieczne jest podanie antagonisty GABA, który “wyhamuje zbyt gwałtowne hamowanie” nim wywołane. Bilobalide, składnik ekstraktu Ginkgo Biloba, odwraca uszkodzenie funkcji poznawczych u myszy z ZD. Badacze ze Stanford badają także lek, który jest antagonistą GABA nazywający się PTZ, który jednak wciąż nie jest zatwierdzony przez FDA i proces ten zabierze kolejne 10 lat.
Ginkgo Biloba będące antagonistą GABY jest powszechnie dostępne w sklepach ze zdrową żywnością już DZIŚ. Osoby stosujące Ginkgo zgodnie z protokołem CMF twierdzą, ze osiągają dobre efekty dzięki temu. Wiemy obecnie, że brak pamięci jest kluczem do drzwi UCZENIA SIĘ ludzi z ZD. Jeżeli Ginkgo jest kluczem, który otwiera drzwi do procesu uczenia to OTWIERAJMY JE!
OSOBY KORZYSTAJĄCE Z PROTOKOŁU ROZPOCZYNAJĄ PODAWANIE GINKGO OD 5 TYGODNIA ŻYCIA DZIECKA Z ZD.