Wyleczyć zespół Downa cz.3
kwiecień 1, 2011 by Jarek
Kategoria: Blog Teresy Cody
Teresa dzisiaj poszukuje rozwiązania na pozostałe problemy typowe dla zespołu Downa.
Do zrozumienia kwestii poruszanych przez Teresę w dzisiejszym wpisie polecam następujący link:
http://www.zespoldowna.info/kazdy-to-musi-przeczytac-czyli-protokl-changing-minds-fundation.html
http://www.zespoldowna.info/teresa-cody.html
Autor: Teresa Cody
Wpis numer: 20 Data: 28 sierpień 2010
Tytuł: Wyleczyć zespół Downa cz.3
WYLECZYĆ ZESPÓŁ DOWNA
AUTOR: Christy Sanchez
MÓZG – problem numer 2
UTRATA NEURONÓW W HIPOKAMPIE ( miejsce odpowiedzialne za pamięć): DZIECI Z ZD DO 6 MIESIĄCA ŻYCIA TRACĄ 50% ICH NEURONÓW. Wydaje się to być problemem nierozwiązywalnym. U płodu z ZD, neurony nie rozwijają się normalnie niczym “drzewo w zimie”. Brak rozwoju struktur neuronalnych jest konsekwencją upośledzenia zdolności poznawczych.
Artykuły na ten temat:
http://journals.lww.com/jneuropath/Abstract/2004/07000/Trisomy_21_and_the_Brain.1.aspx
2010 Prozac
http://www.jneurosci.org/cgi/content/abstract/30/26/8769?maxtoshow=&hits=10&RESULTFORMAT=&fulltext=fluoxetine+Renata+Bartesaghi&andorexactfulltext=and&searchid=1&FIRSTINDEX=0&resourcetype=HWCIT 2006 Prozac (Fluoxetine)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/pubmed/16624293?ordinalpos=1
2010 Prozac (Fluoxetine)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20592198
oraz tutaj na naszej stronie:
http://www.zespoldowna.info/tylko-fluoksetyna-czyli-o-prozacu-od-richarda.html
http://www.zespoldowna.info/prozac-wedlug-changing-minds-foundation-cz-1.html
http://www.changingmindsfoundation.org/documents/prozac.html
LEK NA PROBLEM NUMER 2
W 2006 roku na Uniwersytecie Maryland zrobiono doświadczenie, podczas którego podawano Prozac myszy z ZD. Stwierdzono w wyniku tego leczenia, ze podwoiła się liczba neuronów w mózgu dochodząc w ciągu 24 dni do poziomu uznanego za typowy, standardowy. Można to porównać do usprawnienia komputera, który dzięki zwiększeniu możliwości może przetwarzać i wykorzystywać bardziej skomplikowane oprogramowanie.
Prozac w 2003 roku został zatwierdzony dla wszystkich powyżej 6 lat przez Rządową Agencję Leków (FDA) w USA. Z logicznego punktu widzenia wydaje się, że osoby z ZD mogłyby odnieść znaczące korzyści dzięki temu lekowi, ze względu na fakt utraty neuronów, która ma miejsce w sposób ciągły niemalże od urodzenia. Dodatkowe korzyści jakie może dostarczyć lek, to przeciwdziałanie niepokojom i depresji, która stale towarzyszą osobie z ZD przez całe życie.
W Protokole CMF uczestniczą dzieci mające 10 miesięcy, które używają Prozacu. Część z nich wykorzystuje go już 2 lata, bez jakichkolwiek efektów ubocznych.
MÓZG – problem numer 3
Choroba Alzheimera
LEK NA PROBLEM NUMER 3
Istnieje wiele badan potwierdzających, że choroba Alzheimera jest stanem chronicznego zapalenia, specyficznego neurozapalenia. Zapalenie jest efektem obronnym występującym normalnie przy zranieniu lub uszkodzeniu ciała. W ten sposób zaczyna się proces samoleczenia. Odpowiedzią na stan zapalny jest reakcja immunologiczna. W następstwie badań nad identyfikacją elementów reakcji immunologicznych odkryto substancje zwiększające lub zmniejszające aktywność tego procesu. Nazywa się SPM mediator reakcji zapalnej. Jest on pochodną tłuszczy, kwasów tłuszczowych. Jeżeli chcesz by Twoje dziecko miało właściwą odpowiedź immunologiczną powinno otrzymywać omegi 3, z których SPM są biosyntezowane.
MÓZG – problem numer 4
Noradrenalina jest neuroprzekaźnikiem, który komórki nerwowe używają do komunikacji. W mózgu osób z ZD znajduje się ona w permanentny deficycie, co potwierdzają badania nad myszami z ZD. Dodatkowo dzieci z ZD mają braki w zdolnościach do koncentracji i typowe dla ADHD problemy z zachowaniem.
Artykuł powiązany z tematem:
LEK NA PROBLEM NUMER 4
Korzyści jakie daje podawanie takiego stymulanta jak Focalin XR są podwójne: stymuluje koncentrację i proces edukacyjny, po drugie wspomaga cały “system noradrenaliny”. Jest to jednak lek o dużym stopniu zindywidualizowania reakcji pacjenta, co oznacza, że mogą być osoby z ZD niewrażliwe na jego działanie. Wtedy należy podawać inny lek, na które osoba ZD będzie reagować.