Zespół Downa, czyli po co są suplementy cz.3

luty 2, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dzisiaj jeszcze więcej szczegółów: neuroprzekaźniki, witaminy…

Ostatnia część zakończyła się na komórce, DNA, genie. W tej części popatrzmy na neuroprzekaźniki. By zrozumieć ich rolę, konieczne jest zrozumienie ich funkcjonowania. Neuroprzekaźnik generalnie służy do zamiany sygnału elektrycznego na sygnał chemiczny w synapsie i do przekazywania tego sygnału z jednej komórki (zwanej presynaptyczną) do innej (zwanej postsynaptyczną). Od tego zaczynamy tą część.

image

Mamy dwa rodzaje neuroprzekaźników: o działaniu hamującym jak GABA oraz neuroprzekaźniki pobudzające takie jak dopamina, czy acetylocholina.

image

image

image

W ZD niski poziom dopaminy (hormonu “szczęścia” :) ) jest efektem “przedawkowania” organizmu amyloidem beta APP. Jest to jednoznacznie związane z występowaniem w nadmiarze genu APP kodowanego na 21 chromosomie. Zbyt wiele APP w ZD oznacza jednoznacznie zbyt wiele blaszek amyloidowych. Zbyt wiele APP w ZD to także przeładowanie dróg transportowych w postaci endosomów. One to przenoszą neuroprzekaźniki do synaps. Kiedy te przeładowanie endosomów ma miejsce, zostaje zablokowany transport różnych neuroprzekaźników, a nie tylko dopaminy. Z pewnością dotyczy to także acetylocholiny, serotoniny i noradrenaliny.

image

We wszystkich tych przypadkach konieczne jest udrożnienie endosomów. Odbywać się to może za pomocą kurkumy, zielonej herbaty, leków obniżających i blokujących poziomy APP oraz L-DOPs i neuroprzekaźników których brakuje.

image

GABA to jedyny neuroprzekaźnik, którego jest za dużo. Nie jest to jednak efekt życia płodowego, w którym to WSZYSTKICH NEUROPRZEKAŹNIKÓW W ZD JEST DUŻO ZA MAŁO! GABA jest jedynym, którego liczba dramatycznie się zwiększa…już po urodzeniu. Konieczny dla zrównoważenia tego efektu jest antagonista:GINKGO BILOBA.

image

image

A teraz trochę o witaminach.

image

Problem wszystkich witamin jest związany z liczbą genów będących w nadekspresji przez co zniekształcających proces ich wykorzystywania, powstawania. Są one konieczne z wielu względów, choć kluczowe są dwie role: są antyutleniaczami, są elementami reakcji chemicznych, w których odgrywają kluczową rolę.

image

image

image

image

image

image

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...