“Czy leczenie aminokwasami jest skuteczne w zespole Downa?”

marzec 7, 2014 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Najłatwiej by było, gdy rodzice umieli pisać nie tylko o negatywnych ale i pozytywnych aspektach leczenia swoich dzieci…atka chcecie bym ja się wypowiedział na ten temat Uśmiech

Po pierwsze powtórzę to co kiedyś pisałem: AMINOKWASY TO DOBRY KIERUNEK …ale czy w formie jaki się to robi w Polsce, mam duże wątpliwości.

Dlaczego aminokwasy to jest coś na tak? Wystarczy wrócić do tego artykułu:

http://www.zespoldowna.info/czy-nap-i-sal-aminokwasy-wystarcza-by-zmienic-swiat-osob-z-trisomia-21-juz-w-okresie-prenatalnym.html

który potwierdza, że z pewnością aminokwasy muszą być rozważane jako OBJAWOWY lek na określone problemy. On nie leczy, nie stymuluje przyczyny. Jest środkiem terapeutycznym takim samym jak cerebrolizyna, która jest peptydem, czyli substancją zbudowaną z cząstek aminokwasów.

Cerebrolizyna, cerebrolisyne – lek stymulujący różnicowanie komórek, pobudzający procesy naprawcze, wspomagający czynność neuronów. Zawiera mieszaninę peptydów – cerebrolizynę, uzyskiwaną z białek strukturalnych mózgu świni. (wikipedia.org)

Peptydy (gr. πεπτίδια, "strawne") – organiczne związki chemiczne, powstające przez połączenie cząsteczek aminokwasów wiązaniem peptydowym. Granica pomiędzy peptydem a białkiem nie jest dokładnie sprecyzowana, rozróżnienie jest oparte na masie cząsteczkowej klasyfikowanego związku. Za peptydy różni autorzy uważają poliaminokwasy o masie cząsteczkowej mniejszej od 5-10 tys. daltonów. Powyżej tej granicy związki takie zaliczamy do białek.

Wśród peptydów wyróżnia się:

  • oligopeptydy – krótkie, kilka–kilkanaście reszt aminokwasów w cząsteczce,
  • polipeptydy – kilkadziesiąt reszt aminokwasowych. (wikipedia.org)

Z tej perspektywy protokoły lecznicze, które twierdzą że WYLECZĄ wszystkie OBJAWY zespołu Downa są nieprawdziwe. Z bardzo prozaicznego powodu: ONE NIE LECZĄ PRZYCZYNY!

Jak wygląda kwestia aminokwasów w zespole Downa? Bazą dla dyskusji w tym temacie jest opublikowany w 1996 roku dokument pr.”Profil aminokwasów w zespole Downa” http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1511482/?page=3

Przy dokładnej analizie naukowcy wskazali, że nie ma różnic na tyle istotnych różnic by suplementować aminokwasami osoby z ZD.

image

Jednakże, szczegółowe analizy pokazały, że problem gospodarki aminokwasowej jest…pozostał jedynie problem jak go wspomagać?

Strona, którą bardzo lubię http://themedicalbiochemistrypage.org/amino-acid-metabolism.html

prezentuje całe ściśle opisane korzystne podejście do aminokwasów, wskazując wiele różnorodnych rozwiązań w tym temacie. Firmy takie jak Nutrivene czy Nutrichem stosują w swoich preparatach aminokwasy, praktycznie wszystkie.

image

Jednakże jak pokazuje to nasze życie, nie można podchodzić do tego tematu globalnie. Aminokwasy w ZD nie stanowią kluczowych elementów w terapii, a bardziej bym powiedział są wskaźnikami przebiegu pewnych procesów tak jak  homocysteina. Jednym może pomóc, a drugiemu zaszkodzić, gdyż jest to jedynie terapia objawowa. Jedno co mnie szokuje to kwestia ceny, jaka jest sugerowana za zestaw aminokwasów, w żaden sposób nie będąca warta ceny ich wyprodukowania. Wszystkie aminokwasy są powszechnie produkowane w Chinach i ich koszt powinien być stukrotnie niższy od tego co ostatnio mi przedstawiacie. W takie terapie ja nie wierzę.

http://www.zespoldowna.info/2012-10-29-primavera-medika-jestem-przeciw.html

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““Czy leczenie aminokwasami jest skuteczne w zespole Downa?””
  1. Anka pisze:

    dzięki!!!Nie wiesz, czy można kupić w Korei te aminokwasy? Jak się nazywają preparaty? Pozdro…Anka

  2. Can pisze:

    Polecam te zestawienie, dużo czasu mi to zajęło, by je przygotować:
    http://www.zespoldowna.info/aminokwasy-czyli-na-wasza-prosbe-porownanie.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...