Mutacje wpływają na nasze zdrowie, na wady genetyczne, na autyzm cz.3 jeszcze raz o autyzmie, szczepieniach i mutacji MTHFR
czerwiec 3, 2014 by Jarek
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa
Pewnych problemów nie należy się bać. Należy zapobiegać ich możliwości pojawienia się. Autyzm dzisiaj z pewnością jest problemem, który pojawia się, a mógłby nie pojawić się.
Kluczowym dla tematu raportem jest analiza która była współtworzona przez znaną przez nas prof.Jill James.
http://www.jpands.org/vol9no4/boris.pdf
Stwierdzała ona bezdyskusyjnie istotnie wyższy poziom mutacji MTHFR u dzieci z autyzmem.
http://www.iom.edu/~/media/Files/Activity%20Files/PublicHealth/ImmunizationSafety/Bradstreet.pdf
Ale my zacznijmy od tego slajdu. Powód: jak pokazują badania nad amerykańskimi dziećmi dotkniętymi autyzmem, duża ich cześć ma mutację genu MTHFR. Według tego źródła to blisko 89,3% dzieci. Gdy przyjrzymy się innym analizom robionym w USA odsetek ten zawsze jest między 80 a 90% dzieci. Wskaźnik zatem jest bardzo wysoki. Jak zatem mutacja genu w tym wypadku MTHFR przekłada się na to, że dzieci “łapią” autyzm? Popatrzcie na ten drugi slajd:
Wskazuje on, że konserwant thimerosal powstrzymuje metabolizm metioniny uszkadzając i tak niestandardowy, proces metylacji DNA, zwiększając przy tym poziom metali ciężkich w organizmie. Dzisiaj wiemy, że ten proces dotyczy konserwantów i etanolu.
W 2013 roku po raz pierwszy dokonano przeglądu całościowego relacji między mutacjami MTHFR a autyzmem. Tzw. meta analiza konkluduje:
1.Autyzm i MTHFR mutacja C677 we wszystkich jej wariantach łączą się w tych krajach, gdzie żywność nie jest wzbogacana kwasem foliowym, tudzież występuje niedobór kwasu foliowego.
2.Podawanie odpowiedniego kwasu foliowego redukuje ryzyko występowania autyzmu u osób z mutacją MTHFR 677C>T.
3.W przypadku mutacji MTHFR A1298 C ryzyko autyzmu jest w modelach recesywnych homozygotycznych.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Recesywno%C5%9B%C4%87
http://pl.wikipedia.org/wiki/Allel_recesywny
PODSUMOWANIE:
1.MAJĄC MUTACJE NP. MTHFR (inne jeszcze nie są tak badane) MUSIMY STALE SUPLEMENTOWAĆ SIĘ METYLOWYMI FORMAMI WITAMIN B 9, 12 i być może B 6, w niektórych przypadkach B 2 także, BY UCHRONIĆ SIEBIE I DZIECKO OD NEGATYWNYCH ZDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z NIEPRAWIDŁOWYM WZORCEM METYLACJI!!!
2.AUTYZM POTRZEBUJE POWODU!!!Jeżeli organizm ma niestabilne wzorce metylacji, tak jak przy mutacjach MTHFR,
KAŻDY CZYNNIK MOŻE ZNISZCZYĆ NORMALNIE FUNKCJONUJĄCY ORGANIZM!!! Należy go wzmacniać.
3.Gdy zestawimy cechy dziecka autystycznego:
-słabe mitochondria
-słaba metylacja
-brak witaminy D 3
-problemy gastrologiczne
to są one w pierwszych 3 punktach zgodne z deficytami typowymi dla dziecka z mutacją MTHFR! Gdy otrzyma impuls w postaci szczepienia, mutacja MTHFR może stać się niczym innym jak autyzmem. Zatem, żeby szczepić dziecko z mutacją MTHFR musi być dziecko odpowiednio “zmetylowane”
4.VDR, który w Polsce nie jest badany, w USA obecnie jest bardzo mocno kojarzony z autyzmem na równi z MTHFR. Powód: dzieci z autyzmem rozpoznanym bardzo wcześnie, leczone witaminą D 3 poprawiały swój stan i to znacząco. Drugi: duża część dzieci z autyzmem ma niedobory witaminy D 3 i jest to także efekt różnych błędnych mechanizmów.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=mthfr+vitamin+D+3
Do poczytania:
http://autismroadtorecovery.blogspot.com/2012/09/mthfr-mother-fer-gene.html?m=1
https://gene.sfari.org/GeneDetail/MTHFR
http://jeffreydachmd.com/folate-autism-jeffrey-dach/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23741716/?i=4&from=autism%20mthfr
Witam. Co zonacza stwierdzenie “W przypadku mutacji MTHFR A1298 C ryzyko autyzmu jest w modelach recesywnych homozygotycznych”? Mamy mutacje A1298 homozygotyczna. Skąd mam wiedzieć czy recesywną? Pozdrawiam.
“Cecha recesywna ujawnia się tylko wtedy, kiedy dana osoba odziedziczyła po rodzicach dwa recesywne warianty jednego genu. Do cech recesywnych należą m.in. niebieskie oczy, rude włosy. W ten sposób dziedziczy się także albinizm oraz mukowiscydozę.” Oznacza to w Twoim kontekście, że o ile Twoje dziecko oddziedziczyło ten typ polimorfizmu od Ciebie i od ojca, to będzie mieć autyzm. Z mojej perspektywy jest to skrajna sytuacja.
http://www.platom.eu/2014/07/10-cech-uwarunkowanych-przez-geny.html
Czy w takim razie jeśli mam mutacje mthfr a1298c w homozygocie to mam rozumieć ze nie jest możliwe jej przekazanie w modelu recesywnym nawet jeśli partner miałby hetero ? Pozdrawiam
U mojej córki wykazano obecność mutacji C677T w jednym z alleli genu MTHFR (w układzie heterozygotycznym). Obecnie ma skończone 19 miesięcy. Jak na razie bez objawów chorobowych. Chciałabym zadbać o nią najlepiej jak mozna. Co powinnam wiedzieć, co przeczytac?
Zrozumieć, że MTHFR jest pewną częścią procesu o nazwie metylacja i poczytać wszystko co jest w zasięgu by to zrozumieć :)
Co oznaczają powyższy wyniki u dziecka z autyzmem?
Mutacja genu MTHFR C677T
Nie wykazano mutacji C677T w genie MTHFR
Wynik C/C
Mutacja genu MTHFR A1298C
Wykazano obecność mutacji AC1298C w obu allelach genu MTHFR (w układzie homozygotycznym).
Wynik C/C
Jeden gen, jeden homozygotyczny polimorfizm nic nie znaczy. Co może sugerować? Złą regenerację biopteryny do której potrzebny jest kwas foliowy w postaci THF, za to odpowiada MTHFR A1298C. Jednak nie mamy tutaj genu GCH1 i DHFR by można powiedzieć że to jest to. Biopteryna to neuroprzekaźniki a to jest istotna typologia zaburzeń w autyzmie. Z innej strony patrząc występowanie tego polimorfizmu wskazuje w Polsce na grupę osób z występowaniem problemów jelitowych. Jednak to jest jedynie korelacja, którą trzeba zbadać.