Najlepsze suplementy na zespół Downa i autyzm w jednym
listopad 27, 2014 by Jarek
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa
To jest chyba najtrudniejszy problem do rozwiązania. Autyzm w układzie biochemicznym to często przeciwieństwo, albo odmienny mechanizm na danym etapie funkcjonowania organizmu. Stąd przede wszystkim analizowane są zawsze jednostkowo przypadki. Sprawdza się, ile w danym przypadku jest nadpobudliwości, a ile wyhamowania…
WSPÓLNE CELE
W ZD melatonina jest “zdrowiem” poprzez regulację odpoczynku. W autyzmie, osoby tak pobudzone, potrzebują snu by się “zatrzymać”. W obu przypadkach, brak głębokiego snu jest bardzo częsty. Odpoczynek zatem, który może przyjść ze snem, może być motorem rozwoju dziecka w zupełnie nieoczekiwany sposób. Z drugiej strony doskonały antyutleniacz, środek wspomagający mówienie. Dla mnie top produkt.
http://www.zespoldowna.info/najlepszy-suplement-na-mowienie.html
http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-autyzm-na-zespol-downa-cz-6-kwas-kynureninowy.html
2.RESWERATROL TRANS
Resweratrol ma istotne zadanie w stymulowaniu zachowań i obniżaniu współwystępujących epizodów padaczkowych.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25263788
Z mojej perspektywy najtrudniejszym jest u dziecka z autyzmem, wycofanego, utrzymać zachowanie prospołeczne. Na to wygląda, że ten flawon ma takie możliwości.
Inna jego funkcja to możliwość jego zastosowania jako antyutleniacza korygującego stany zapalne oraz substancji czynnej hamującej rozwój symptomów choroby Alzheimera, które to współistnieją zarówno w autyzmie i ZD.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22211686
http://www.zespoldowna.info/resweratrol-czy-jest-to-najbardziej-niedoceniany-suplement-w-zd.html
3. KURKUMA
Mówienie, antyutleniacz, suplement wspomagający walkę z amyloidem beta. Są to argumenty by wziąć to pod uwagę.
3.EGCG
To jest ciekawe. DYRK 1 A w równym stopniu jest problemem w ZD, jak i w autyzmie. Zatem EGCG musi być dla obu problemów dobrym rozwiązaniem. Co jest charakterystyczne, w przypadku negatywnego działania tego genu w połączeniu z autyzmem bardzo często występuje małogłowie i padaczka.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23160955
https://gene.sfari.org/GeneDetail/DYRK1A
Jedyna wątpliwość w tym przypadku to fakt, iż EGCG jest antagonistą GABA A, czyli “spowalniaczem” działania tego receptora. Gdy w ZD jest to korzystne, w autyzmie nie musi tak być.
KORZYSTNE W OBU PRZYPADKACH
1.UBIQUINOL
W ZD ta najlepiej wchłaniana forma koenzymu Q 10 jest świetnym środkiem na toksyczne działanie kwasu kynureninowego i cholinowego. Obniżenie jego poziomu daje wsparcie dziecku nie tylko z perspektywy pracy mitochondriów, ale chociażby z perspektywy mówienia.
W autyzmie wskazuje się na bardzo dobre wsparcie rozwoju dziecka. Podkreśla się jego pozytywne działanie jako antyutleniacz.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24707344
2.SUN L-THEANINA
Jest to aminokwas który wpływa na dopaminę i serotoninę. Z tej perspektywy, jest korzystny dla obu problemów. Działając w ten sposób uspokaja, poprawia nastrój łagodzi stany psychotyczne/agresji. W powiązaniu z GABĄ i flawonami magnolii działa jednak wyhamowująco, co może być korzystne jedynie dla autystów.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18296328
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16930802
L-theanina ma także istotne zastosowanie w przypadku patologii choroby Alzheimera, co jest nowa obserwacją.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24710686
DO PRZEMYŚLENIA:
1.Kandydatem numer 1 jest luteolina, suplement świetnie radzący sobie ze stanami zapalnymi w autyzmie.
2.Kolejnym kandydatem jest MgT czy nowa formuła magnezu, która może być przydatna w obu przypadkach.