Prozac według Changing Minds Foundation, czyli najnowsze badanie cz.5

grudzień 17, 2010 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Z pewnością po przeczytaniu wcześniejszych 4 artykułów o protokole Changing Minds Foundation i czołowej roli Prozacu w nim, na każdego z Was przychodzą myśli i wątpliwości. Czy aby to jest skuteczne jak piszą?

Rozmawiając z Teresą Cody na ten temat poruszyłem kwestię skuteczności i nowych badań. Teresa wskazała, że terapia Prozaciem jest obecna już od 3 lat. Grupa dzieci z ZD, która została poddana terapii nie jest duża. Są to “ochotnicy”, którzy przy wsparciu Fundacji podjęli ryzyko i rozpoczęli podawanie leku.

Teresa przy tym wskazała, że co prawda nie ma więcej kierunkowych badań potwierdzających neurogenezę w ZD, ale jest co raz więcej informacji, że terapia antydepresantem takim jak fluoksetyna jest skuteczna.

Ten poniżej np. stwierdza fakt, iż neurogeneza i zwiększenie aktywności neurotrofin wywołanych fluoksetyną powoduje lepsze funkcjonowanie jednej z neurotrofin BDNF o której istotnej roli pisałem wczoraj tutaj: http://www.zespoldowna.info/prozac-wedlug-changing-minds-foundation-czyli-o-neurogenezie-cz-4/ i tutaj: http://www.zespoldowna.info/mzg-i-cala-reszta/

BDNF jest istotnym czynnikiem powstawania nowych neuronów, jak i elementem który chroni istniejące przed  apopteozą, czyli śmiercią komórki. Jest także stymulantem pamięci długoterminowej lokalizowanej w hipokampie, przez co stanowi bardzo istotny i wrażliwy element w anatomii ZD. Im jest więcej tym lepiej, gdy u nas w ZD jest jak zwykle odwrotnie

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20692322

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...