A może minocyklina, czyli po prostu antybiotyk na zespół Downa

lipiec 21, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Jak pisałem o australijskim syropie na kaszel, który może pomóc, część z Was pisała do mnie z powątpiewaniem na ten temat. Dzisiaj powtarza się historia. Powszechnie stosowany antybiotyk, w Europie, może mieć zastosowanie.

Tutaj pisałem o syropie na kaszel http://www.zespoldowna.info/lumind-czyli-gdzie-jestesmy-w-badaniach-nad-zespolem-downa.html . Warto popatrzeć jak prosty mechanizm wspomaga osoby z ZD. W tym dzisiejszym przypadku, zaskoczenie jest jeszcze większe.

Po pierwsze minocyklina http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Minocyklina , która jest stosowana przy trądziku, tudzież boreliozie.

http://www.nature.com/ncomms/2014/140718/ncomms5430/full/ncomms5430.html

image

http://medicalxpress.com/news/2014-07-cells-brain-important-role-syndrome.html

Po drugie, jak czytamy w raporcie, lek był przebadany na komórkach ludzkich, osób z ZD, a to już duże prawdopodobieństwo, że może działać i w miarę szybko być wprowadzony.

Po trzecie gen S 100B, a przede wszystkim jego proteina, która zazwyczaj była kojarzona z chorobą Alzheimera, jest w znacznie podwyższonym poziomie w astrocytach, największych komórkach glejowych.

Jak czytamy w wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Astrocyt:

Wyjątkową formą dla naczelnych są astrocyty z długimi wypustkami przechodzącymi przez kilka warstw kory mózgowej [1]. Sieć wypustek stanowi zrąb dla układu nerwowego. Wypustki otaczają synapsy i wpływają na przekazywanie sygnału przez synapsę między neuronami. Ponieważ podstawą uczenia się i pamięci jest tworzenie sieci neuronów o długotrwale wzmocnionym przewodnictwie synaptycznym astrocyty wpływają na uczenie się i pamięć… Astrocyty komunikują się między sobą i z neuronami wydzielając i wychwytując neuroprzekaźniki. Odebrane sygnały są przekazywane wewnątrz astrocytów za pomocą szybkich zmian stężenia jonów wapnia

Oznacza to, że są kluczowe dla neuroprzekaźników i w konsekwencji dla uczenia się i pamięci.

Po czwarte NEUROPROTEKCYJNY EFEKT ANTYBIOTYKU, czyli antybiotyk może ochronić mózg.

“The research team also screened candidate drugs using a ‘disease-in-a-dish’ model. When they administered minocycline—a tetracycline antibiotic with anti-inflammatory properties commonly used to treat bacterial infections, acne and arthritis—many of the abnormalities in the astroglial cells were corrected and there were more healthy interactions between the astroglia and neurons compared to the control cells without the defect.”

Zespół naukowców poszukiwał leku (w badaniach nad komórkami osób z ZD). Kiedy podawali minocyklinę-antybiotyk z grupy tetracyklin z właściwościami antyzapalnymi powszechnie używany w infekcjach bakteryjnych, trądziku i zapaleniu stawów – wiele z nieprawidłowości astrocytów zostały skorygowane i było zdecydowanie więcej zdrowych intereakcji pomiędzy astrocytami i neuronami w porównaniu do grupy kontrolnej bez defektu (wynikającego z ZD).

 

WNIOSEK:

Może istotnie zmienić proces uczenia się i pamiętania i to zasadniczo bez ograniczeń wiekowych! W Polsce ten lek niestety nie jest sprzedawany w aptekach.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “A może minocyklina, czyli po prostu antybiotyk na zespół Downa”
  1. Basia pisze:

    Bardzo zaskakująca i obiecująca informacja. Tylko jak to cudo zdobyć i z kim konsultować ewentualne leczenie? Może masz już jakiś pomysł???

  2. Can pisze:

    Basiu, minocyklina jest powszechnie ściągana na tzw. indywidualny import przez ludzi dotkniętych borelioza i pewnym rodzajem stwardnienia. Jednak nie byłbym tak szybki z jej użyciem bo nie znamy całego spektrum wydarzeń jakie mogą stać za jej użyciem. Jest to w końcu antybiotyk!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...