Amyloid beta jako funkcja wieku, poziomu niepełnosprawności intelektualnej i wskaźnik obecności demencji w ZD

luty 7, 2011 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Bardzo się cieszę z reakcji Waszej na moją prezentację. Wielu z Was pyta się skąd ja to Wiem. Cóż dużą część “składam” chociażby z takich doniesień jak to poniżej.

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21116050

Artykuł ten jest próbą odpowiedzenia na pytanie: jaką rolę odgrywa amyloid beta w ZD, nie jako element genetyki, a jako element po prostu zdrowia psychicznego.

W badaniach tych bazą do wielu analiz stało się twierdzenie: DOROŚLI Z ZD SĄ W GRUPIE OSÓB OBJĘTYCH DUŻYM RYZYKIEM CHOROBY ALZHEIMERA. Jak autorzy podkreślają fakt obecności podwyższonego poziomu plazmy amyloidu beta w ZD jest wszystkim znany, tak powiązania tego faktu chociażby z funkcjami poznawczymi są niezbadane i nieznane.

Postanowiono zatem przygotować trzy grupy tytułem porównania ich oraz określenia powiązań między amyloidem  a zdrowiem psychicznym osób z ZD:

-dorosłych osób z ZD nie wykazujących objawów demencji, które zostały porównane do

-grupy młodych osób bez ZD

-grupy osób z chorobą Alzheimera

Wnioski porównawcze były następujące:

U OSÓB Z ZD BEZ OBJAWÓW DEMENCJI POZIOM AMYLOIDU BETA BYŁ NA DUŻO WYŻSZYM POZIOMIE NIŻ U PACJENTÓW Z CHOROBĄ ALZHEIMERA.

Konkluzja zatem sprowadza się do stwierdzenia, że poziom plazmy amyloidu beta może wspomagać przewidywanie utraty funkcji poznawczych u osób z ZD, zupełnie niezależnie od kwestii obecności lub nieobecności demencji u tej grupy osób.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...