Brak snu to więcej amyloidów i protein tau.

luty 27, 2019 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Sen jest krytyczny dla znormalizowanego funkcjonowania organizmu. Każde jego odchylenie powoduje, że stajemy się trudniejsi, bardziej zmęczeni, częściej chorujemy, szybciej umieramy. Sen i choroba Alzheimera są ściśle powiązane ze sobą. Osoby z ZD mają problem ze snem od urodzenia. Zgodnie z danymi jakie pojawiają się obecnie jest to początek kaskady choroby Alzheimera.

http://www.zespoldowna.info/jak-wspomoc-sen-rem-u-dziecka-z-zespolem-downajak-podawac-5-htp-jak-melatonine.html

http://www.zespoldowna.info/egcg-acetylocholina-i-sen.html

Wszystko na temat regulacji snu już opisałem powyżej. Zatem przechodzimy do artykułu, o którym rozmawiałem z Richardem przez ostatnie kilka dni.

image

https://www.sciencenews.org/article/lack-sleep-tied-increases-two-alzheimers-proteins-brain?fbclid=IwAR15o2JB8rKhs0h3yFp7G17xtoFnPcHPqlsx8QCYJ2YE8dh7DtXrR4YPj-0

Proteina tau, która jest związana ze śmiercią komórek nerwowych, splata się i rozprzestrzenia w mózgu podczas choroby Alzheimera. Według wcześniejszych badań, osoby mające istotne zaburzenia snu, wręcz “kąpały” swój mózg w nadmiernej ilości amyloidu beta. Dzisiaj wiemy, że także dotyczy to proteiny tau. Im mniej mamy snu tym więcej tych dwóch substancji…tym większe zagrożenie chorobą Alzheimera. Dlaczego? Właśnie podczas snu organizm wypłukuje amyloid beta i proteinę tau z mózgu. Im jest nasza aktywność większa, naszego mózgu, tym więcej proteiny tau się odkłada. Sen zatem jest w tym momencie lekiem na całe zło.

Badacze analizując swoje odkrycie wskazują, że osoby w średnim wieku, gdy śpią dobrze mają mniejsze ryzyko choroby Alzheimera niż te, które nie śpią. Nie dotykają problemów dietetycznych, ani polimorfizmów, tylko stwierdzają fakt: trzeba spać w szczególności w wieku 35-55 lat by móc długo żyć.

Jakie zatem są propozycje dla tych, którzy mają polimorfizmy? Dbać o swoje jelita, o dietę, korygować dysfunkcję polimorfizmów i wspierać wypłukiwanie amyloidów i protein tau za pomocą kurkumy, resweratrolu, DHA chociażby.

http://www.zespoldowna.info/5-htp-w-leczeniu-poziomu-serotoniny-w-mozgu-na-poziomie-genu-tph2.html

Jakie dla osób z ZD?…do tego zestawu powyżej dodałbym odpowiednia praca tarczycy, odpowiednia dawka ruchu i to powinno wystarczyć, bo ruch to lek na wiele złego.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...