Cerebrolizyna im więcej badań tym lepsze wyniki są prezentowane dzięki jej działaniu
wrzesień 14, 2015 by Jarek
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola
Rok 2015 przyniósł bardzo dużą nową porcję badań nad wykorzystaniem cerebrolizyny. To co nas interesuje to z pewnością jej zastosowanie w uszkodzeniach mózgu i w chorobie Alzheimera.
W tym raporcie na podstawie modelu zwierzęcego szukano kolejnego doświadczalnego wpływu cerebrolizyny na neurogenezę. I choć w 2007 roku uzyskano dowody na takie działanie, obecne badania skupiają się na komórkach macierzystych w chorobie Alzheimera. Czytając ten raport uzyskujemy potwierdzenie skuteczności w tym modelu jej działania, zwiększającego BDNF, a co oznacza poprawiających neurogenezę.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/26209890/?i=1&from=cerebrolysin
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25832905/?i=9&from=cerebrolysin
Niejako dalszym ciągiem wcześniejszego raportu jest przegląd efektywności cerebrolizyny w różnych stadiach choroby Alzheimera:
”Cerebrolysin has an overall beneficial effect and a favorable benefit-risk ratio in patients with mild-to-moderate AD. Cerebrolysin as a therapeutic agent should be considered by clinicians seeking treatment options for mild-to-moderate AD.” Mowa tutaj o wskazaniach do leczenia łagodnych i średnich stanach choroby Alzheimera, czyli w takich jak funkcjonują osoby z zespołem Downa.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25047000/?i=23&from=cerebrolysin
Kolejnym etapem rozważań w zakresie choroby Alzheimera jest problem proteiny tau. Wniosek z powyższego raportu mówi:
“These results suggest that the ability of CBL to ameliorate neurodegenerative pathology in the tauopathy model may involve reducing accumulation of hyper-phosphorylated Tau and reducing alterations in mitochondrial biogenesis associated with Tau.”
czyli wyniki te sugerują zdolnośc cerebrolizyny do łagodzenia patologii proteiny tau, co może powodować redukcję akumulacji hyperfosofrylowanych Tau i redukcję zmian w biogenezie mitochondriów połączonych z Tau.
Kolejny raport wskazuje na pozytywne działanie cerebrolizyny na mózg, która ulega uszkodzeniu w wyniku cukrzycy typu 1. Ten typ cukrzycy obecnie dominuje w ZD, wiec warto przyjrzeć się temu raportowi.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25851531/?i=8&from=cerebrolysin
Mowa w nim o istotnej redukcji zmian pod wpływem podawania leku, jakie mają miejsce w wyniku cukrzycy. Działanie cerebrolizyny powoduje odbudowę dendrytów w hipokampie oraz korektę zmian morfologicznych w mózgu, jakie mają miejsce pod wpływem choroby.
Wskazaniem do użycia cerebrolizyny w cukrzycy są także te badania:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/24777546/?i=29&from=cerebrolysin
Leczenie mózgu tytułem różnych uszkodzeń jest najlepszym zastosowaniem cerebrolizyny i dlatego tez ja polecam ją w ZD. Poniższy raport precyzyjnie o tym mówi, że jest w stanie cerebrolizyna ratować uszkodzenia mózgu nawet te poważne, przy dobrej reakcji organizmu na podawanie tego leku.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25591645/?i=14&from=cerebrolysin
To nad czym w zespole Downa powinniśmy “pochylić się” to widzenie przestrzenne/pamięć przestrzenna. Poniższe dwa raporty precyzyjnie wskazują na pozytywne działanie na te elementy, tak “dokuczliwe” w zespole Downa, a co jest szczególnie odczuwane przy pierwszych krokach i jeździe na rowerze.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25725627/?i=11&from=cerebrolysin
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/25637779/?i=12&from=cerebrolysin
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wzg%C3%B3rze_%28anatomia%29
Na koniec temat oczu. Wielokrotnie pisałem, że cerebrolizyna dobrze wpływa na nerwy znajdujące się w oczach. Ten raport potwierdza zastosowanie leku przy leczeniu nerwów w oczach. Myślę, że to coś dla naszych dzieci!
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/24924838/?i=27&from=cerebrolysin
Witam. Chcę zastosować cerebrolizynę u mojego 2,5 letniego synka. Mam prośbę czy ktoś może mi polecić lekarza, który ten lek stosuje i jakie trzeba mieć zrobione badania. Jesteśmy z warmińsko-mazurskiego i liczę się z tym, że trzeba będzie pojechać dalej. Słyszałam Warszawa i Konin najbliżej, ale do kogo?