Co powinnam zrobić, gdy moje dziecko ma więcej niż 24 lata?

styczeń 7, 2021 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Po świętach zgłosiły się do mnie osoby, które mają dzieci/bliskich z zespołem Downa w wieku dorosłym. Wielu w panice. Pytacie się co zrobić? Jak leczyć? Do jakiego lekarza trafić?

Proponuję po pierwsze oprzeć się na logice, jest bardzo ważna.

1.Osoba dorosła z ZD nie ma wieku biologicznego zgodnego z datownikiem. Dobry przykład: Mama 58 lat ma syna, który ma 36 lat. Jego proces starzenia jest na tyle przyspieszony, że należy go traktować w kontekście wieku, podobnie jak siebie samego (Mama). Jednak są to mechanizmy spersonalizowane. Ja osobiście traktowałby syna tak jakby miał ok 65 lat.

2.W efekcie szukamy problemów Uśmiech, czyli robimy to czego dla siebie w tym wieku nie robimy. Badania okresowe, o których piszę są konieczne. One mają pokazać jak zaburzenia wpływają na osobę z dodatkowym założeniem: jest szczególnie wrażliwa na każde zaburzenie metabolizmu.

3.Jakie są to badania znajdziecie w tym linku: https://www.zespoldowna.info/teraz-warto-zrobic-nasze-badania-okresowe.html

4.Na co należy zwrócić szczególną uwagę:

-homocysteinę, która musi być w tym wieku poniżej 8 µmol/l.

-witaminę D3 jej poziom musi być na poziomie ok 50 ng/ml, gdyż może ona regulować stany zapalne

-wszelkie biomarkery stanu zapalnego i to korelujemy z własnymi problemami-rodzicielskimi, w tym wieku jest to szczególnie istotna kwestia, jak problemy dziedziczone przez dziecko-obecnie osobę dorosłą “zmieniają” ją

-tarczycę ale przede wszystkim anty TPO i anty TG, dlaczego tak? Nie ma badań w kierunku ft3 w tym wieku i trudno cos zasugerować, choć wiemy że poziom ft3 jest wskaźnikiem jak reguluje organizm poziom ekspresjii genów i wielkość produkcji amyloidu beta.Anty TPO i anty TG sa parametrami wskazującymi na stany zapalne i z tej perspektywy są kluczowe

5.Badanie PET. To jest nowość w dobrym świecie, w Polsce wciąż nie. Okazuje się, że to badanie jest w stanie wskazać na poziom amyloidu beta jak i na ilość protein tau. Czy to coś da? W USA wskazuje się, ze może to być mechanizmem informacji o konieczności wprowadzenia niektórych leków szybciej, niż pojawiają się objawy jak donepezil. Można poszukać też tego testu jeżeli jest on już osiągalny:

https://www.zespoldowna.info/jest-test-z-krwi-w-kierunku-choroby-alzheimera-juz-w-europie.html

6.Ja z natury polecam w tym wieku wsparcie dla mitochondriów i dużo ruchu. To są mechanizmy w tym wieku krytyczne i jeżeli umiemy utrzymać dietę, mamy wdrożony ruch to wystarczy dobrze dobrać suple do niedoborów/problemów jakie wynikają z badań okresowych i to będzie już dużo.

https://www.zespoldowna.info/jak-najlepiej-zapobiegac-chorobie-alzheimera.html

https://www.zespoldowna.info/czy-choroba-alzheimera-to-stan-przedudarowy.html

7.Zawsze też można samemu poczytać te wskazania (zanim je przetłumaczę ja) i je zastosować.

image

https://www.zespoldowna.info/pierwszy-medyczny-przewodnik-dla-doroslych-z-zespolem-downa.html

Jak to wszystko się zbierze do kupy można ze mną się skontaktować a ja pomogę.

Na koniec patrzmy co się dzieje z tym lekiem on może pomóc.

https://www.zespoldowna.info/isrib-aktualizacja-danych-o-leku-na-zespol-downa.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...