“Czy istnieją osoby z zespołem Downa bez polimorfizmu MTHFR?”…ale i autyści?
listopad 1, 2016 by Jarek
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy
Powtórzę się, ale polimorfizmy są szczególnie istotne u “młodych” rodziców. W Polsce poniżej 34 roku życia.
Z moich obserwacji wynika, że Ci rodzice chcący mieć pierwsze/drugie dziecko są pod szczególnym wpływem polimorfizmów cyklu kwasu foliowego ze szczególnym uwzględnieniem właśnie MTHFR-ów (MTHFR A1298 C, MTHFR C677 T). Rodzice “starzy” to rodzice, którzy często nie posiadają polimorfizmów cyklu kwasu foliowego, a mają bardzo silnie aktywne geny chorób autoimmunologicznych i immunologicznych. Przykład poniżej pokazuje polimorfizm MTHFR dziecka z zespołem Downa “STARYCH” rodziców, który u młodych się nie zdarza w moich obserwacjach.
Jednak cykl kwasu foliowego, to pewna istotna, jednak tylko część całego cyklu metylacyjnego w którym znajdują się tzw. “geny bogów” z rodziny MAT, które potrafią w sposób jednoznaczny ograniczyć metylację. Bardzo często występują w panelach zarówno dzieci z zespołem Downa jak i autystycznych.
Z drugiej strony dzieci z cechami autyzmu zawsze w moich obserwacjach mają choć heterozygotę na MTHFR C677T. Dodatkowo u nich też jest obecny “cały zestaw” polimorfizmów genów albo immunologicznych:
albo “neuroprzekaźnikowych”:
…co także jest obecne u dzieci z zespołem Downa.
Bardzo często łączą się tutaj polimorfizmy (negatywne) na genach immunologicznych/autoimmunologicznych z polimorfizmami albo genów metylacyjnych albo z genów zarządzających neuroprzekaźnikami. Takie połączenie powoduje wtedy istotne zaburzenia trudne do jednoznacznej oceny. Ja spotykam się wtedy z diagnozą typu: zespół Downa z autyzmem lub też jeżeli dziecko jest bez ZD zawsze mowa o samym autyzmie. Z mojej percepcji funkcjonowania tych dzieci można mówić jedynie o CECHACH AUTYSTYCZNYCH, gdyż jest to opisana typologia i ona tak funkcjonuje, ale SĄ TO CHOROBY NASZYCH NOWOŻYTNICH CZASÓW, KTÓRE Z PEWNOŚCIĄ SĄ CHOROBAMI BŁĘDNYCH METABOLIZMÓW, ZŁYCH REAKCJI IMMUNOLOGICZNYCH, ZŁEJ METYLACJI I PRZEZ TO ZŁEGO DZIAŁANIA GENÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ NEUROPRZEKAŹNIKAMI CO W EFEKCIE DAJE NOWY TYP CHOROBY BLIŻSZY “STARYM” DEFINICJOM CHORÓB PSYCHIATRYCZNYCH, jak schizofrenia, depresja, choroba dwubiegunowa…
…należy wtedy zawsze zaczynać od jelit i ich stanów zapalnych.Leczyć je a potem sięgać głębiej…