“Czy uszkodzenia wywołane wysokim poziom homocysteiny mogą być naprawiane?”

październik 22, 2015 by
Kategoria: Metabolizm

Dobry i ciekawy problem. Rozumiem, że mamy do czynienia z taką sytuacją: dziecko z ZD plus dodatkowy polimorfizm, któregoś genu z panelu metylacyjnego powodujący znaczący wzrost homocysteiny.

Przeszukałem bazę medyczną i okazuje się, że takim bardzo dobrym środkiem jest znów MELATONINA. W kilku już badaniach zaskakiwało mnie to, że wskazuje się na nią jako środek niezwykle skuteczny, przy problemach związanych z różnymi zmiennościami genetycznymi. W poniższym przykładzie sztucznie na szczurach wywołano stan o który się pytacie. okazało się, że podawanie melatoniny zredukowało peroksydację tłuszczy, odbudowało poziom glutationu, kluczowego antyutleniacza.

Więcej, wszystkie deficyty wywołane dłuższym, wysokim poziomem homocysteiny, zostały skorygowane poprzez podawanie melatoniny. Znamienny jest sam tytuł tego badania: “Melatonina poprawia uczenie się i pamięć, uszkodzone w wyniku wysokiego poziomu homocysteiny…”

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/15882843/

image

W jednym z najnowszych badań okazuje się, że melatonina jest substancją, która jest w sposób istotny powiązana z funkcjonowaniem homocysteiny w organizmie. i oczywiście potwierdza się jej łagodzący wpływ na wszelkie uszkodzenia wywołane jej nadmierną ilością.

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0024320515004452

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...