EGCG nowe badania

czerwiec 19, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dostałem wczoraj pytanie: czy EGCG działa tak samo na wszystkich? Jest ono związane z moim komentarzem do wczorajszego artykułu dotyczącego wpływu podawania EGCG na kości http://www.zespoldowna.info/egcg-i-jego-rola-w-rozwoju-kosci.html

Analizując informacje z Hiszpanii i Francji, przygotowując moje własne raporty dotyczące używania EGCG z pewnością mogę powiedzieć, że każda z osób to indywidualny przypadek. Gdy Richard rozpoczął podawanie teavigo kilka lat temu uzyskiwał od razu natychmiastowe zmiany u Jamiego. Gdy obecnie jest w programie testowania nowych formulacji już po 2 tygodniach w testach sprawdzających widział zmiany w reaktywności dziecka na bodźce.

Dla Jasia to kolejny suplement a nie jedyny. Dla Jasia to cerebrolizyna jest podstawowym lekiem kształtującym jego funkcjonowanie, a suplementy uzupełniają jego działanie. Z tego też powodu ja u Jasia nie widzę tak silnych, szybkich zmian.

Wydaje mi się, że w dobrym kierunku idą badania Mary Dierssen. Kolejny już drugi etap badań obejmuje jedynie osoby z ZD, które nigdy nie brały jakichkolwiek suplementów. Liczba osób tak dobranych to 100 w wieku 14-29 lat. Jej wyniki będą opublikowane w grudniu 2013 roku, ale już dzisiaj można powiedzieć że mogą być zupełnie inne niż w trakcie pierwszej próby. Dlaczego? W 95% przypadków z grona osób biorących udział w pierwszej próbie, gdzie osoby z ZD nie otrzymywały niczego wcześniej, poziom reakcji na podanie EGCG był natychmiastowy i wysoki. Zatem, jeżeli ta próba jest specjalnie standaryzowana w tym kierunku należy oczekiwać jeszcze innych wyników prac niż do tej pory.

http://clinicaltrials.gov/ct2/show/record/NCT01699711

Przykładem jak wiele się może zmienić, jeżeli chodzi o badania, są badania które wykonano w ostatnim czasie.

http://www.west-info.eu/files/studio-italiano-t%C3%A8-verde-Sindrome-di-Down.pdf

Wiemy już że podawanie EGCG może doskonale stymulować funkcjonowanie mitochondriów w komórkach osób z zespołem Downa. Do tej pory jednak każdy raport pokazywał inne ścieżki, inne zaburzenia. Tak samo jest w tym badaniu. Choć potwierdza ono pozytywny wpływ na komórki z ZD to różni się istotnie z wcześniejszymi raportami. Powód: 90% raportów było oparte dotychczas albo na modelach teoretycznych lub zwierzęcych. Dopiero teraz wchodzimy w etap badań na ludziach i to jest konieczne byście pamiętali.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...