Fenotypy zespołu Downa cz.2 MTHFR A 1298 C uzupełnienie

lipiec 20, 2015 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Nie jest to proste jak pokazuje życie. Budowanie typologi w taki sposób, by ułatwić przygotowanie protokołów medycznych wspierających rozwój dziecka z zespołem Downa jest szalenie skomplikowane, gdyż każdy jest inny i ma w sobie zespół powodów..ale próbuję.

Wracam do tematu MTHFR A 1298 C dzięki Agnieszce.

http://www.zespoldowna.info/fenotypy-zespolu-downa-cz-2-mthfr-a-1298-c.html

Pojawił się temat jak najlepiej i najskuteczniej suplementować dzieci z tym poliformizmem. Napisałem może zbyt ogólnie na ten temat, więc się poprawiam.

1.Przy tym poliformizmie słowo klucz to ŹLE DZIAŁAJĄCE JELITA.

2.Jak z Wami rozmawiam, to potwierdzacie, że Wasze dzieci do pewnego momentu świetnie funkcjonują, świetnie reagują a potem powoli jest co raz trudniej przede wszystkim z RÓWNOWAGĄ NASTROJÓW. Pojawiają się dni super aktywne, z dużą koncentracją, by po chwili “spaść” do poziomu głębokiej depresji. Jest to efekt nierównowagi “produkcyjnej” neuroprzekaźników chociażby serotoniny, dopaminy. Pojawiają się problemy ze snem, które nie mają żadnych cech APNEA.

3.Co jest ważne: bardzo często współtowarzyszą temu poliformizmowi zmiany w funkcjonowaniu genów typu: MAO A, MAO B, COMT, SHMT oraz VDR. W Polsce badania tych genów nie są prowadzone. Można je zrobić w 23andMe i Great Plains Laboratory

http://www.zespoldowna.info/profil-metylacji-dna-badanie-dla-kazdego-kto-nie-wie-co-sie-z-jego-dzieckiem-dzieje.html

http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-mutacja-mthfr-a-1298-c-na-dziecko-z-zespolem-downa-cz-2.html

http://www.zespoldowna.info/mthfr-mutacje.html

4.WIELKI OBJAZD. Tak nazwałbym podejście do suplementacji w tym przypadku. Jeżeli jelita są problematyczne i nie absorbują należycie składników odżywczych, to aż “wciska” się na usta ROZWIĄZANIE: OMIŃMY PROBLEM.

-po pierwsze oczywiście trzeba leczyć jelita chociażby stosując doskonale znaną GUT DIET albo GAPS

-po drugie oczywiści należy oczyścić organizm z candidy

-po trzecie rozpocząć suplementację od podania w postaci iniekcji witamin: B9, B12, B6, to pozwoli na zbudowanie zapasów, które mogą być uzupełnianie w małych, doustnych dawkach. (dostępne są także inne mikroelementy, które można podać w ten sposób, chociażby magnez, witaminę C itp.)

JAKĄ WITAMINĘ B 9?

Tutaj są podane sugestie i dawki: http://www.zespoldowna.info/brak-wzrostu-glowy-w-zespole-downa.html

JAKĄ WITAMINĘ B 12?

Oczywiście hydroksykobalaminę: http://www.zespoldowna.info/jakie-mamy-typy-witaminy-b12-ktora-uzyc-w-mutacji-mthfr.html i tutaj są różne sugestie wskazujące nawet przez pewien czas do codziennego podawania 64,5 mcg/kg wagi

JAKĄ WITAMINĘ B 6?

Cóż dostępna jest tylko taka: http://www.doz.pl/leki/p6157-Vitaminum_B6_iniekcje

5.Jeżeli to podziała zabieramy się do kolejnych tematów, już z wykorzystaniem jelit jak chociażby SAMe.

6.Należy jednak pamiętać, że niektóre suplementy stoją w sprzeczności z sobą i bardzo ważna jest równowaga między nimi. Takim przykładem jest EGCG i kwas foliowy.

http://www.zespoldowna.info/jak-wplywa-mutacja-mthfr-a-1298-c-na-dziecko-z-zespolem-downa-cz-3-czyli-jak-pogodzic-ta-mutacje-z-egcg.html

7.U niektórych osób może się zdarzyć brak tolerancji na witaminy metylowane…wtedy zostają tylko iniekcje.

8.U osób z cechami autyzmu bardzo skuteczne może być TMG…ale należy pamiętać, że podane TMG z witaminą B 12 zawsze ma efekty uboczne w postaci zmiany nastrojów, depresji i nie jest polecane podawanie ich razem. Zawsze na starcie pierwsza jest witamina B 12.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...