“Jak się przygotować do warsztatów?”

styczeń 27, 2020 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

29 lutego w sobotę zaczynamy cykl warsztatów. Trzeba pamiętać, że będzie to cykl 3 spotkań. Pierwsze mają nas nauczyć rozumienia, czym są badania i jak je interpretować. Co wnika to dla zespołu Downa i przede wszystkim snu. Drugie jak je wykorzystać w panelu genetycznym i jak wzmocnić szansę na mówienie. W ostatnim etapie jest to połączenie badań diagnostycznych plus badań genetycznych plus wiedzy o modyfikacjach w metabolizmach na jakie ma wpływ trisomia plus jak to działa na mitochondria i ruch.

Zatem na pierwszy etap powinniśmy mieć badania jakie tutaj często nazywam okresowymi, obejmujące:

-homocysteinę

-witaminę B9, czyli kwas foliowy

-witaminę B12, czyli kobalaminę

-witaminę D3 w metodologii badania nazywanej 25 oh

-ferrytynę

-profil lipidowy, czyli HDL, LDL, trójglicerydy i cholesterol całkowity

-ft3, ft4

Dla osób, które już widzą, że ich dziecko ma problemy z jelitami, ma chorobę Hirschprunga lub miało operację serca warto zrobić panel oceniający szczelność jelit w postaci kalprotektyny, laktoferyny, zonuliny plus panel mikroflory jelitowej ale i dołożyć anty TPO i anty TG w badaniach tarczycy.

To będzie świetnie komponowało z cyklem metylacyjnym i typologią w tej mierze jaka występuje w ZD.

Na drugiej części dobrze będzie mieć panel genetyczny. Ja mam swój pokazowy na którym będziemy się uczyć jego interpretacji…ale czyż nie lepiej uczyć się na swoim? Jeżeli dziecko nie mówi, będziemy analizować neuroprzekaźniki, stan zapalny i może znajdziemy ścieżkę poprawy komunikacji.

Ostatnia część to trudny etap łączący wszystko co było wcześniej będąc podstawą do analizy funkcjonowania mitochondriów. Można na niego przyjść z badaniami jakie ma Mitopharma w kierunku metabolitów cyklu Krebsa jak pirogronian, mleczany. Wtedy wszystko staje się dużo łatwiejsze. Będziemy szukać odpowiedzi: czy i jak możemy pomóc dziecku w ruchu, jego trwałości i czy serce może z tego skorzystać.

http://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-czas-robic.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...