Jeżeli poprawa metylacji w autyzmie jest skuteczna to dlaczego wciąż tak mało mówi się o tym w ZD?
wrzesień 17, 2021 by Jarek
Kategoria: Metabolizm
Zaburzona metylacja jest faktem zarówno w ZD jak i w autyzmie. Jest istotna różnica w podejściu. W autyzmie leczy się metylację jako błędny metabolizm, podając nawet w zastrzykach metylokobalaminę B12, zazwyczaj w dawkach 64.5 to 75 µg/kg jak opisuje to poniższy raport. Uwaga: rezultaty różnych badań wskazują na istotną poprawę wielu dysfunkcji u dzieci z autyzmem!!!
O poprawie metylacji poprzez iniekcję do mięśniową witaminy B12 ja wiem od ponad 20 lat. Zawsze była w sposób prosty tłumaczona: chore jelita, zaburzone wchłanianie witaminy B12, zła dieta, więc musimy interweniować. Stało się to podejście dzisiaj STANDARDEM leczenia autystów, w szczególności tych “jelitowych”.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8400809/
Od 1999 roku wiemy, że korekta metylacji w ZD jest krytyczna. Wiemy, że krytyczna ścieżka to ścieżka skrótu metylacyjnego opartego o wykorzystanie genu BHMT, choliny, cynku. Dlaczego nie jest to standardem pytacie się? Dlaczego tego nie wie lekarz, który wypisuje dziecko z ZD ze szpitala po porodzie?
Ja nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Ja umiem dodać, że na podstawie badań autystów “jelitowych” i doświadczeń z witaminą B12 tam, nawet przez chwilę bym nie bał się zastosować poprawy metylacji u osób z ZD i autyzmem w dokładnie taki sam sposób-poprzez iniekcje. Dodam, że biorąc pod uwagę zaburzenia w cyklu kwasu foliowego, to także nie wahałbym się poprawiać też tego cyklu kwasem foliowym, skoro jest zaburzony….a wiedza jest tutaj na stronie i warto o tym czytać, a potem stosować tą wiedzę.
https://www.zespoldowna.info/metylacja-wplywa-na-rozwoj-intelektualny-osob-z-zespolem-downa.html