Konferencja Bardziej Kochanych lekcja 13, czyli neuroprzekaźniki
październik 24, 2012 by Jarek
Kategoria: Zespół Downa
Dla bardzo dużej grupy naukowców, także tych z University of Stanford, szczególnie istotną strategią wspierania osób z trisomią 21 jest uzyskanie równowagi między neuroprzekaźnikami progresywnymi i ihhibicyjnymi. Mówiąc po “rodzicielsku” między tym co za bardzo wyhamowuje nasze dzieci a tym co powinno nasze dzieci “pchać” do przodu…ale tego nie ma!
To był rok 2000 gdy po raz pierwszy z Uniwersytetu w Sydney doszły informacje: w ZD jest za dużo GABY, która niemalże “zatrzymuje” reakcje osób z ZD w miejscu. Później, aż do dzisiaj pojawiały się informacje:
BILOBALIDY BĘDĄCE FLAWONEM GINKGO BILOBA REGULUJĄ INHIBICJĘ GABY
GINKGO BILOBA PRZYSPIESZA DZIECI Z ZD
Ja nie zapomnę jak wizytowałem kiedyś jedno z naszych przedszkoli we Wrocławiu i Pani Przedszkolanka pokazywała Corze, że to dziecko jest suplementowane, a to nie. Cora się spytała skąd ona to wie, odpowiedź była prosta: są szybsze!
Tak na zewnątrz wygląda wpływ ginkgo na GABĘ a raczej kwas gamma aminomasłowy, którego jest za dużo. Wywołuje on efekt podobny do tego, jak czuje się kobieta po pierwszym dużym kielichu szampana. Jest trzeźwa, myśli właściwie…ale reakcje są już spowolnione. U faceta stan ten określiłbym jako pierwszy nokaut. Dostałeś, czujesz że się obronisz, widzisz co zrobić…ale reakcja jest spowolniona…
Po drugiej stronie mamy acetylocholinę, serotoninę, noradrenalinę, o których wiemy tylko że jest za mało. Nie wiemy, co to znaczy za mało. Gdy podaje się lek typu SSRI nastawiony na zwiększenie serotoniny czy to wystarczy? Nie mogę tego znaleźć, było to stare badanie z lat 80tych, ale w USA sprawdzano, co to jest za mało serotoniny poprzez podawanie fluoksetyny, ginkgo i kurkumy. Okazało się, że każda mysz reagowała bardzo osobniczo, w zależności od potrzeb i dawek. Pytanie zatem jakie się nasuwa: czy mało w ZD jest to tak mało, że należy podawać fluoksetynę z ginkgo czy też tylko ginkgo? Wskazuje się, że obie substancje normalnie nie powinny być podawane razem, ale w ZD?
Tak samo jest z noradrenaliną, która jest świetnie stymulowana przez leki stosowane w ADHD istniejące już od ponad 15 lat. Skoro w ZD brak tego neuroprzekaźnika, dlaczego my nie możemy ich zastosować?
Neuroprzekaźniki a choroba Alzheimera…po raz kolejny sprzężenie dwóch wyjątkowych stanów, które prowadzi do dramatycznych degeneracji, także w neuroprzekaźnictwie.
Polecam:
http://www.zespoldowna.info/co-to-jest-noradrenalina-pyta-sie-kasia.html
http://www.zespoldowna.info/dbajmy-o-neuroprzekazniki-u-naszych-dzieci.html