“Leczenie” zespołu Downa-uzupełnienie

styczeń 5, 2010 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Cieszę się, że mam przyjaciół. Wysłałem im linki do artykułu  tutaj:http://www.zespoldowna.info/leczenie-zespolu-downa/ i okazało się, że zapomniałem jeszcze o jednym leku :)

POSIPHEN, bo o nim mowa jest związkiem, który w świetle trwających od 2006 roku badań, zmniejsza poziom Beta amyloidu (beta –APP),

co to jest APP tutaj: http://www.zespoldowna.info/app-amyloid-prekursor-protein-i-jego-rola-w-degeneracji-ukladu-nerwowego/

niezwykle toksycznego związku powodującego chorobę Alzheimera. Obecnie rozwija się badania nad lekiem podstawowym jakim był Phenserine. W związku z brakiem jednoznacznych wniosków z III etapu badań klinicznych postanowiono lek ten ukształtować w postaci “czystej” i tak powstał POSIPHEN.

POSIPHEN jest obecnie na I etapie badań klinicznych w USA z udziałem dzieci z ZD. Jest to wynikiem, bardzo pozytywnych prób i doświadczeń z myszami z ZD, dzięki czemu badania nad lekiem idą dwutorowo: osobno dla ZD i osobno dla chorych na chorobę Alzheimera, co jest dość nietypową procedurą.

Co ten lek może dać?

W ZD mamy o 50% (jak zwykle!) za dużo APP (amyloid prekursor protein), który to zatyka, blokuje połączenia pomiędzy neuronami i powstrzymuje NGF (czynnik wzrostu nerwów) przed poruszaniem się pomiędzy połączeniami, co osłabia je i “odpycha” od siebie, zamiast wzmacniać i w ten sposób formować PAMIĘĆ.

JEŻELI OSOBA Z ZD OTRZYMA TAKI LEK, TO JEJ NEURONY, AKSONY I DENDRYTY BĘDĄ FUNKCJONOWAĆ NORMALNIE, BĘDĄ SIĘ ROZWIJAĆ I BĘDĄ CHCIEĆ SIĘ “KOMUNIKOWAĆ” MIĘDZY SOBĄ, A PAMIĘĆ BĘDZIE DOSKONAŁA ! :)

więcej tutaj:

http://www.drugdevelopment-technology.com/projects/phenserine/

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do ““Leczenie” zespołu Downa-uzupełnienie”
  1. Albert pisze:

    Jarek świetna kolejna informacja. Proszę inoformuj jak będą jakieś wnioski po badaniach klinicznych. Kiedy to może nastąpić?

  2. Albert pisze:

    Jarek więc może nawet Posiphen zamiast cerobrolizyny. To na pewno oszczędziłoby bolesnych zastrzyków. No jestem ciekaw co Ci odpiszą na te tematy i na jakim etepie są w tej chwili badania kliniczne Posiphen. Ale wiadomości. Może to duże słowa, ale już od jakiegoś czasu czułem że będzie jakiś przełom.

  3. Jarek pisze:

    Albert przełom nastąpił 2 lata, gdy pojawiły się programy rządowe i przede wszystkim prywatne finansujące badania w Stnaford, albo jak te na Florydzie. Szczególną rolę odgrywa DSRTF o ile dobrze pamiętam. Co do leków, ja bym był cierpliwy z opiniami. Te odkrycie jest o tyle ważne, że daje szansę na STABILNE ŻYCIE INTELEKTUALNE osób z ZD!!! Podkreślam BEZ ZMIAN, STABILNE! Dzisiaj prawie 90% osób z ZD po upływie 25 lat rozpoczyna walkę z demencją i Alzheimerem, a mogłoby dać radę żyć samodzielnie. Te odkrycia nie dają pełnej rewolucji, bo jest jeszcze z 9 pól, gdzie istnieją błędy i o nich należy pamiętać, jak i o tym, że 21 chromosom to tylko 256 genów, a na pozostałych brakuje setki innych a my ludzie nie wiemy jak te puzzle ułożyć!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...