“Leczenie” zespołu Downa-uzupełnienie
styczeń 5, 2010 by Jarek
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola
Cieszę się, że mam przyjaciół. Wysłałem im linki do artykułu tutaj:http://www.zespoldowna.info/leczenie-zespolu-downa/ i okazało się, że zapomniałem jeszcze o jednym leku :)
POSIPHEN, bo o nim mowa jest związkiem, który w świetle trwających od 2006 roku badań, zmniejsza poziom Beta amyloidu (beta –APP),
co to jest APP tutaj: http://www.zespoldowna.info/app-amyloid-prekursor-protein-i-jego-rola-w-degeneracji-ukladu-nerwowego/
niezwykle toksycznego związku powodującego chorobę Alzheimera. Obecnie rozwija się badania nad lekiem podstawowym jakim był Phenserine. W związku z brakiem jednoznacznych wniosków z III etapu badań klinicznych postanowiono lek ten ukształtować w postaci “czystej” i tak powstał POSIPHEN.
POSIPHEN jest obecnie na I etapie badań klinicznych w USA z udziałem dzieci z ZD. Jest to wynikiem, bardzo pozytywnych prób i doświadczeń z myszami z ZD, dzięki czemu badania nad lekiem idą dwutorowo: osobno dla ZD i osobno dla chorych na chorobę Alzheimera, co jest dość nietypową procedurą.
Co ten lek może dać?
W ZD mamy o 50% (jak zwykle!) za dużo APP (amyloid prekursor protein), który to zatyka, blokuje połączenia pomiędzy neuronami i powstrzymuje NGF (czynnik wzrostu nerwów) przed poruszaniem się pomiędzy połączeniami, co osłabia je i “odpycha” od siebie, zamiast wzmacniać i w ten sposób formować PAMIĘĆ.
JEŻELI OSOBA Z ZD OTRZYMA TAKI LEK, TO JEJ NEURONY, AKSONY I DENDRYTY BĘDĄ FUNKCJONOWAĆ NORMALNIE, BĘDĄ SIĘ ROZWIJAĆ I BĘDĄ CHCIEĆ SIĘ “KOMUNIKOWAĆ” MIĘDZY SOBĄ, A PAMIĘĆ BĘDZIE DOSKONAŁA ! :)
więcej tutaj:
http://www.drugdevelopment-technology.com/projects/phenserine/
Jarek świetna kolejna informacja. Proszę inoformuj jak będą jakieś wnioski po badaniach klinicznych. Kiedy to może nastąpić?
Jarek więc może nawet Posiphen zamiast cerobrolizyny. To na pewno oszczędziłoby bolesnych zastrzyków. No jestem ciekaw co Ci odpiszą na te tematy i na jakim etepie są w tej chwili badania kliniczne Posiphen. Ale wiadomości. Może to duże słowa, ale już od jakiegoś czasu czułem że będzie jakiś przełom.
Albert przełom nastąpił 2 lata, gdy pojawiły się programy rządowe i przede wszystkim prywatne finansujące badania w Stnaford, albo jak te na Florydzie. Szczególną rolę odgrywa DSRTF o ile dobrze pamiętam. Co do leków, ja bym był cierpliwy z opiniami. Te odkrycie jest o tyle ważne, że daje szansę na STABILNE ŻYCIE INTELEKTUALNE osób z ZD!!! Podkreślam BEZ ZMIAN, STABILNE! Dzisiaj prawie 90% osób z ZD po upływie 25 lat rozpoczyna walkę z demencją i Alzheimerem, a mogłoby dać radę żyć samodzielnie. Te odkrycia nie dają pełnej rewolucji, bo jest jeszcze z 9 pól, gdzie istnieją błędy i o nich należy pamiętać, jak i o tym, że 21 chromosom to tylko 256 genów, a na pozostałych brakuje setki innych a my ludzie nie wiemy jak te puzzle ułożyć!