Mama Ali: “O sukcesach każdego dziecka a tym bardziej dziecka z trisomią 21 trzeba mówić i pokazywać je światu!!!!
maj 23, 2017 by Jarek
Kategoria: Uczymy się mówić
Cieszę się, że mama Ali postanowiła się podzielić z Wami jak ona podchodzi i jak wspiera swoją córkę z zespołem Downa. Cieszę się, że dzielimy się różnymi rozwiązaniami i proszę nie odbierajmy tego bardzo osobiście.
“Nasza Alcia zaczęła chodzić w wieku 1,5 roku . W wieku 2 lat i 2 miesięcy mówi zdania 3 wyrazowe jak w załączniku. A ja chciałabym przedstawić nasz sposób na sukcesy naszej najmłodszej latorośli Alicji!
1. Badania prenatalne i wiedza, wiedza, jeszcze raz wiedza! Odnalezienie niniejszej strony i rzetelnych informacji.
2. Nauka masażu Castillo Morallesa już w ciąży, by po porodzie od razu masować buźkę, do teraz pol h.masażu dziennie.
3. Przyjmowanie suplementów w ciąży i w czasie karmienia piersią.
4.Wprowadzenie ich do diety dziecka ok 6 miesiąca życia, przyzwyczajenie do smaku suplementów=późniejsza ich akceptacja
5. Zaplanowanie operacji serca ubytku międzyprzedsionkowego w najlepszym ośrodku w Polsce-bez powikłań, szybko i sprawnie po pierwszych urodzinach
6.Specjalna dieta dostosowana do panelu genetycznego.
7.Panel genetyczny-jako wskazówka we wszelkich problemach zdrowotnych
8.Karmienie piersią do 2 r.ż.
9.Metoda krakowska (logopedia )codziennie w ramach zabawy od 8 miesiąca życia do teraz.
10.Rehabilitacja metodą Vojty przez pierwsze 8 miesięcy ,codziennie w ramach rytuałów. Kontrole u fizjoterapeuty co 2 tygodnie .Codzienne ćwiczenia w domu z rodzeństwem w ramach zabawy= naturalne rozbudzanie motywacji dziecka .od 1 roku życia rehabilitacja w postaci placów zabaw itd.
11.Nie jeżdżenie po poradniach "dla zasady -bo trzeba", tylko wtedy gdy było to konieczne. Większość pracy i zabawy zdecydowanie w domu z rodzeństwem i znajomymi dziećmi
12.INTEGRACJA, zajęcia w przedszkolu od 1.5 roku życia
13.Niekierowanie się stricte normami dla dzieci z ZD, pokazywanie i zachęcanie do robienia wszystkiego co rówieśnicy-niezakładanie barier!!!!
To tak z grubsza! Nigdy nie wiemy też co kolejny dzień przyniesie.;) My akurat jesteśmy obciążeni dość figlarnymi polimorfizmami, ale po to WIEMY by działać!!!! “
Mamo Ali, wielkie gratulacje i dzięki za wskazówki. Mamy szybkie pytanie do Twojego “planu”, lub jak to często nazywa Jarek – “protokołu”. Cerebrolizyna?
Z góry dzięki, Rafał