Metformina: używać, czy nie używać?

październik 10, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pisałem o metforminie wielokrotnie w kontekście jej zastosowania w wspieraniu mitochondriów w ZD. Generalnie panuje przekonanie, że może to być właściwe rozwiązanie. Ja też do tego się przychylam…ale sprawdzać należy wszystko.

http://www.zespoldowna.info/pioglitazon-kolejnym-ciekawym-rozwiazaniem-na-poprawe-funkcjonowania-mitochondriow-w-zespole-downa.html

Ostatnie badania nad H2S czyli siarkowodorem były prowadzone w wielu wymiarach. Ostatecznie stwierdzono, że ilość siarkowodoru wynikające z potrojenia genu CBS jest patologiczna, a dokłada się do tego niewłaściwa konwersja witaminy B6, co tym bardziej wzmacnia ilość tej substancji. Zatem jest to negatywna typologia ZD, w obecnych badaniach uważana za kolejny element wpływający na upośledzenie umysłowe.

http://www.zespoldowna.info/potwierdzenie-koncepcji-potrojenie-genu-cbs-jest-konieczne-i-wystarczajace-dla-wystepowania-typowych-fenotypow-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/suple-na-cbs-i-amoniaksuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

Jak pisałem wcześniej, w ZD krytyczną sprawą są mitochondria i ich dysfunkcja. Metformina była wskazywana jako lek mogący wesprzeć pozytywnie ten problem. W poniższym badaniu pojawia się jednak wątek ciekawy dla tego tematu.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31338841/

“Podawanie metforminy łagodzi miażdżycę tętnic poprzez promowanie produkcji H2S poprzez regulację ekspresji CSE.”

To jest tytuł raportu, ale mnie bardziej interesuje tylko i wyłącznie ten fragment mówiący o promowaniu produkcji siarkowodoru tytułem podawania metforminy. Jeżeli zestawimy wcześniejsze raporty z tym co tutaj mamy opisane, uzyskujemy prostą informację: metformina zwiększa ilość siarkowodoru, który jest patologiczną substancją w ZD tytułem jej nadmiernej ilości.

Oznacza to, że metformina nie powinna być stosowana w ZD…i koniec.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...