MgT a choroba Alzheimera

styczeń 6, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

To jest fakt, że magnez odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu mózgu. Niestety nie jest jasne jak magnez osiąga mózg, i czy na pewno i w jakiej ilości tam dociera. Jak do tej pory nie ma badań klinicznych, które by ten proces potwierdzały, a co za tym idzie na 100% potwierdziłyby skuteczność działania w kierunku poprawy jego funkcjonowania.

Piszę tak, gdyż po moim ostatnim artykule http://www.zespoldowna.info/mgt-magnesium-l-threonate-magnez-dla-mozgu.html prosiliście bym ściągnął taki produkt.

Moje uwagi:

1.Dotychczasowe formy magnezu jak cytrynian magnezu, chlorek magnezu (kosmetyki i skóra), glicynian czy pidolinian nie wpływają tak efektywnie na system nerwowy jak często twierdzą ich producenci.

2.MgT jest w trakcie badania. Dodanie cząstki aminokwasowej do magnezu może poprawić przejście magnezu do mózgu, jednak wciąż nie jest zamknięty projekt w postaci badania klinicznego na ludziach. W przypadku ogólnego działania daje on takie same efekty jak inne typy magnezu, więc sugeruję poczekajmy trochę na wyniki badań.

3.Badania na zwierzętach są pierwszymi, które są obecnie publikowane.

Przypominam te ostatnie: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4172865/

w połączeniu z podsumowaniami Richarda:

- Mgt works like Memantine to normalize NMDR signaling

- it stabilizes BACE1 expression, having an effect similar to a BACE inhibitor use

- it reduces Beta-C-terminal fragment load (hopefully reducing endosomal pathology in DS and restoring transport of nerve growth factors)

czyli

-MgT działa jak Memantyna normalizując sygnalizację NMDR

-stabilizuje ekspresję BACE 1  mając efekt podobny do tego jaki uzyskuje się dzięki inhibitorom BACE

-redukuje ilość Beta-C-terminal zapobiegając patologii endosomów

WNIOSEK:

Powoli będzie mogli spokojnie wybrać najlepszy z najlepszymi efektami.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “MgT a choroba Alzheimera”
  1. Can pisze:

    BACE 1 jest genem uważanym za inicjatora wytwarzania amyloidów beta. Biorąc ten aspekt pod uwagę, może to być bardzo istotna informacja o możliwości inhibicji tego genu. Tak opisywano jego rolę w 2007 roku: http://www.molecularneurodegeneration.com/content/2/1/22
    Z tego artykułu wynikało, że mysz mająca wyłączony gen BACE 1 nie produkowała amyloidu.

  2. Can pisze:

    Inhibicja BACE 1 przez MgT może mieć zastosowanie w wielu przypadkach raka, gdzie ten gen go aktywizuje.http://www.proteinatlas.org/ENSG00000186318-BACE1/cancer/tissue/breast+cancer http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22455478

  3. Basia pisze:

    Dla mnie jest to bardzo obiecująca droga do lepszego jutra. Po raz kolejny pokazuje to, że jeśli zadbamy o niezbędne naturalne pierwiastki efekty mogę przekroczyć nasze oczekiwania.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...