MTHFR A 1298 C i glutationy

styczeń 23, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

“Biorąc pod uwagę słabą detoksykację tej mutacji, czy nie powinniśmy podawać glutationów jako suplementu?”. Potwierdzam, w tej mutacji problem detoksykacji jest kluczowy, a duże toksyczne poziomy aluminium są już uznane jako standard.

Wynika to ze złego działania całego systemu detoksykacji komórki. Najłatwiej oczywiście byłoby podać glutationy dodatkowe do wsparcia…ale podane oralnie nie działają tak jakbyśmy chcieli, gdyż są trawione przez enzymy trawienne w układzie trawiennym.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3162377/

Zatem pozostają prekursorzy w postaci NAC (N-acetylocysteiny) oraz witamina C do wsparcia ich efektywności pracy.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2129149/

…ale ostatnio pojawiły się glutationy liposomowe, drogie niestety. Mają one bardzo dobrą wchłanialność, przechodzą przez układ trawienny i z pewnością mogą pomóc.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20535554

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3135079/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22129897

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “MTHFR A 1298 C i glutationy”
  1. Monika pisze:

    Jarku, czy uważasz, że przy homozygocie A1298C tylko stała suplementacja glutationem liposomalnym ma sens, jeśli w ogóle? bo zastanawiam się, czy taka suplementacja raz na jakiś czas nie jest bez sensu…znalazłam, że miesięczna kuracja to ok.300zł

  2. Can pisze:

    Monika, wiedza na temat glutationów jest tak: do 2014 roku uważano, że blisko 90% podawanego glutationu doustnie nie działa, co oznaczało że taka kuracja jest ekonomicznie i zdrowotnie nie uzasadniona. Od tego momentu powoli wraca się jednak do tego wskazując, że nowe technologie pozwalają na lepsze wchłanianie glutationu. Jak bardzo? Nie mam takiej wiedzy.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...