MTHFR a ADHD także w zespole Downa.
luty 8, 2018 by Jarek
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy
Jest to z pewnością jakaś czarna seria, dla mnie ewidentnych błędów lekarskich i obserwacyjnych, gdzie rehabilitanci, a potem lekarze dają wyroki w postaci autyzmu. Jak to jest trudny, szeroki temat i konieczne jest jego zrozumienie pokazuje chociażby ten raport. Skupił się on jedynie na analizie polimorfizmów cyklu metylacyjnego i powiązania wyników z ADHD.
Jakie są wnioski?
1. Polimorfizm MTRR A66G jest związany z aktywnością i zachowaniem typu ADHD. W “polskim ZD” to jest typologia.
https://www.snpedia.com/index.php/Rs1801394
2.Polimorfizm bardzo typowy w ZD i w dodatku jest to potrojony gen RFC1 (SLC19A1), jest skojarzony z zachowaniem typu ADHD. W polskim “ZD” jest to typologia.
https://www.snpedia.com/index.php/Rs1051266(A;A)
3.Podobnie polimorfizm BHMT jest skojarzony z ADHD.
https://www.snpedia.com/index.php/Rs3733890
Wszystkie są także związane z nadmierną ilością homocysteiny. Zatem jeżeli pada “wyrok” od kogoś z otoczenia, że to autyzm, po pierwsze nie przejmujcie się bo autyzm to nie to samo co cechy autystyczne. Po drugie konieczne jest zrobienie badania homocysteiny, witaminy B12 i kwasu foliowego, by określić czy cechy nie wynikają z braku tych witamin i choliny.Po trzecie wiele genów typowych dla ZD niosą za sobą typologię cech i zachowań dla autyzmu. Należy się z tym oswajać, analizować geny i biomarkery metylacji i korygować to wszystko, dzięki czemu zachowania mogą mieć nie tak intensywną formę.