“Na jakiej bazie twierdzi się, że cerebrolizyna wpływa na komunikację dzieci?”
sierpień 3, 2018 by Jarek
Kategoria: Mózg, układ nerwowy
Nie będę się rozpisywał tylko odwołam się do tego raportu z badań klinicznych nad tym lekiem w zakresie poprawy komunikacji.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4712290/
Pada tam zdanie podsumowujące:
“Cerebrolysin dramatically improved infants’ communication especially symbolic behavior which positively affected social interaction. These findings suggest that cerebrolysin may be an effective and feasible way equivalent to stem cell therapy.”
Cerebrolizyna radykalnie poprawia komunikację wśród dzieci, zwłaszcza zachowanie symboliczne, które pozytywnie wpłynęło na interakcje społeczne. Te wyniki sugerują, że cerebrolizyna może być skuteczną i możliwą terapią równoważną z terapią komórkami macierzystymi.
Dopiero zgłębiam temat cerebrolizyny i suplementów i mam kilka pytań: od kiedy poddawać dziecko tej kuracji i kiedy już nie warto; jaki jest przeciętny koszt takiej kuracji np. u rocznego dziecka? Czy ktos z Was dostrzega skutki uboczne bądź odradza stosowanie cerebrolizyny i dlaczego? Dzięki z góry
Chyba jak najszybciej. Ja zacząłem podawać jak syn miał 7 lat już nie zauważyłem żadnych efektów, więc przerwałem. Koszt to ok. 110 zł za serię (10 zastrzyków)
Pozdrawiam
Czy takie zastrzyki trzeba podawać całe życie,? Może warto napisać listę takich lekarzy,którzy to zapiszą?
Ale tez trzeba listę kto je poda
Chyba nie każdy, pytałam dwóch, oni nawet o tym nie słyszeli…
Ale tez trzeba listę kto je poda
Ale tez stronę kto poda ten lek
Z tym podawaniem może być trochę problemów w związku ze “Stanowiskiem Krajowego Konsultanta ds Pediatrii” sprzed roku. Zaleca się żeby dzieciom nie podawać zastrzyków domięśniowych poza szpitalem. Oczywiście poza “uzasadnionymi przypadkami, na zlecenie lekarza specjalisty” więc teoretycznie nie powinno być problemów ale my na takie natrafiliśmy. Ponoć POZ “nie ma prawa odmówić” ale nasz bardzo się starał i jak ma razie podaje je pielęgniarka “prywatna” w domu. docelowo chcemy nauczyć się robić to sami, bo w perspektywie jest sporo takich zastrzyków.
Kolejnym utrudnieniem jest słaba dostępność tego leku w małych dawkach (1ml). większe dawki – 5ml – to większy koszt (raczej nie da się użyć jednej ampułki więcej niż raz przy kilkudniowym odstępie między zastrzykami)