Nasz projekt medyczny a badania nad DYRK 1 A i EGCG
wrzesień 30, 2013 by Jarek
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola
Wczoraj dzięki Richardowi opublikowałem raport potwierdzający tezę, którą niemalże od początku lansowałem, że taki marker jak homocysteina jest konieczny do obserwacji w ZD i to bez względu na wiek: http://www.zespoldowna.info/egcg-ratuje-funkcje-poznawcze-u-osob-z-zespolem-downa.html.
Cieszy mnie, że raport ten oparty jest o badania i obserwacje nad osobami z ZD, a były jedynie potwierdzane na myszach z ZD. Jeszcze bardziej mnie cieszy fakt, że on potwierdza moją hipotezę, że obserwowanie homocysteiny pozwala na szacowanie aktywności DYRK 1 A. Jednak aby to było skuteczne musimy budować bazę danych, która pokazałaby zależności w kontekście wieku, płci i używanych suplementów. Stąd proszę aby jak najwięcej z Was wzięło udział w projekcie o którym piszę tutaj:
http://www.zespoldowna.info/2013-07-03-no-to-zaczynamy-nasz-polski-projekt-medyczny.html
Pojawiły się już też Wasze pytania do EGCG. Te które wydaje się być dla Was najważniejsze to: czy EGCG pomaga bez względu na wiek?
Wydaje mi się, że uczestnicy programów opisywanych w artykule o EGCG wspominanym powyżej musieli mieć powyżej 16 lat. Takie są wymogi uczestnictwa w takich testach medycznych w USA, co może a priori oznaczać, że tak.
Moje wątpliwości, dotyczące wszystkich osób to, jakie mnie nachodzą to kwestia stosowanej dawki. Pamiętam jedno, co zawsze się mówiło o ekspresji genów: JEST TO ZINDYWIDUALIZOWANY PROCES KTÓRY KSZTAŁTUJE NAS JAKO JEDNOSTKI, DZIĘKI TEMU TEŻ SIĘ RÓŻNIMI. Oznacza to, że ekspresja każdego genu jest zindywidualizowana i mocno charakterystyczna dla danej osoby. Konieczne są zatem podstawowe dane by tą dawkę kształtować, a temu z pewnością służy badanie poziomu homocysteiny, choć nie tylko.