Pływanie ponad wszystko, Tato Kuby! cz.2

grudzień 22, 2010 by
Kategoria: Sport

To byłe pierwsze wiadomości w części sportowej największego telewizyjnego dziennika Australii: ABC news!

Australia wyjeżdża na Mistrzostwa z nadziejami na DOMINACJĘ. I o tym jest news!

Komentarze

1 Komentarz do “Pływanie ponad wszystko, Tato Kuby! cz.2”
  1. Tata Kuby pisze:

    Pływanie jest chyba najbardziej popularnym sportem wśród ludzi niepełnosprawnych również w Polsce. Czytaliśmy, że w ubiegłym roku w zawodach w Szczecinie startowało 200 zawodników . Z relacji rodziców wynika również, że ich dzieci startują w zawodach i biorą udział w treningach pływackich. W Polsce jest dobra baza dla uprawiania pływania. Pływanie można uprawiać cały rok. Każdy z nas może póść z dzieckiem na basen i bez njmniejszej trudności pływać.
    Z koleji najgorzej wygląda sytuacja z lekkoatletyką. Tu bardzo trudno znaleźć zawody,pradziwą sekcję, trenig, a jeżeli raz na kilka lat zdarzą się zawody to zawodnicy są łączeni w różne dziwne grupy, nieraz startują w innych konkurencjach. Mój syn na przykład startował w zawodach w konkurencji, w której wcześniej nie trenował, a w jego sekcji dyscyplina lekkoatletyczna nie była prowadzona. Do zalet uprawiania dyscypliny lekkoatletycznej nie trzeba chyba jednak nikogo przekonywać, jest tu w ramach jednej dyscypliny wielka różnorodność: rzuty, biegi, skoki.
    Prawda jednak jest taka, że jeżeli ktoś chce rzeczywiście startować w Olimpiadach w Polsce to musi wybrać sobie dyscyplinę taką jak : pływanie, jazda na rolkach, koszykówka, piłka nożna, (może o czymś zapomniałem).
    Niestety takie ograniczenia bardzo utrudniają udział w Olimpiadach zawodników z niepełnosprawnością znaczną, lub umiarkowaną.
    Udział właśnie tej grupy ludzi w treningach i zawodach jest bardzo istotnym problemem. To oni najbardziej potrzebują sportu z wielu powodów. W Polsce trudo jest im znaleźć miejsce nie tylko w grach zespołowych i zunifikowanych, również indywidualnych.
    Marek

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...