Probiotyki, Ania poleca
marzec 24, 2010 by Jarek
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola
Jeszcze trochę, a stwierdzę że wśród nas są prawdziwi Mistrzowie w farmakologii, tudzież w medycynie. Takim Mistrzem zaczyna jawić się Ania i to ona zasugerowała jeszcze dwa nieznane mi wcześniej probiotyki.
Sanprobi jest to w miarę nowy probiotyk polecany przez Anię w szczególności przy zaparciach. Co mówi producent:
Sanprobi IBS jest probiotykiem zawierającym unikalny szczep, żywych dobroczynnych bakterii Lactobacillus plantarum 299v. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowawania Lactobacillus plantarum 299v zostało potwierdzone w licznych naukowych badaniach klinicznych u ludzi. Sanprobi IBS może być przyjmowany przez dorosłych i dzieci, kobiety w ciąży i mamy…
Lactobacillus plantarum 299V
Szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v jest naturalnym składnikiem ochronnej flory jelitowej człowieka, której zaburzenia odgrywają istotną rolę w patogenezie objawów zespołu jelita drażliwego takich jak: bóle brzucha, wzdęcia, nadmiernne oddawanie gazów oraz zaburzenia wpróźniania (zaparcia,biegunki). Lactobacillus plantarum 299v ma zdolność do zasiedlania błony śluzowej przewodu pokarmowego. Badania naukowe wykazały, że uzupełnienie codziennej diety pacjentów z zespółem jelita drażliwego o Lactobacillus plantarum 299v skutkuje zmniejszeniem bólów brzucha, wzdęć oraz normalizacją wypróżnień. …
Na ostatniej organizowanej w październiku 2008 roku w Stanach Zjednoczonych konferencji American College of Gastroenterology przedstawiono wyniki najnowszych badań z zastosowaniem probiotyków u pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Autorzy prac podkreślają bezpieczeństwo i skuteczność probiotyków stosowanych w celu poprawy objawów ze strony przewodu pokarmowego, takich jak wzdęcia, zaparcia, ból lub dyskomfort brzucha czy biegunka u osób tym zespołem (IBS).
Podczas konferencji przedstawiono systematyczny przegląd 19 randomizowanych kontrolowanych badań klinicznych u 1628 pacjentów dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa zastosowania probiotyków w zespole jelita drażliwego (IBS) w którym stwierdzono, że "probiotyki są skuteczne w IBS". Autorzy podkreślają, że choć nadal brakuje wystarczających informacji, na temat skuteczności konkretnych preparatów probiotycznych w zaburzeniach czynnościowych, to na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych można wymienić kilka szczepów skutecznych w łagodzeniu objawów u pacjentów z zespołem jelita drażliwego. W opublikowanej w grudniu 2008 roku pracy pt "Recommendations for probiotic use 2008" w J. Clin. Gastroenterology eksperci wymieniają szczep Lactobacillus plantarum 299v jako jedyny dostępny w Polsce probiotyk mający zastosowanie u pacjentów z zaburzeniami czynnościowymi jelit.
Innym probiotykiem jest Symbioflor. Jest to probiotyk często zalecany w przypadku Kandydoz, przez co bardzo popularny wśród autystów.Występuje w wielu wariantach (ProSymbioflor, Symbioflor 1, Symbioflor 2) i jest bardzo skutecznym probiotykiem “immunologicznym” i “antykandydozowym”. Występuje jako zawiesina, kapsułki
ulotka dla pacjenta tutaj więcej informacji
ulotka dla pacjenta symbioflor
ulotka dla pacjenta symbioflor1
Ten probiotyk można kupić bezpośrednio na stronie producenta w Niemczech tutaj: http://www.symbio.de/hp_eng/produkte/symbioflor/symbioflor.html
Na tej stronie można także dowiedzieć się jak buduje się strategię leczenia kandydoz i wzmocnienia imunologii
Zgadzam się w zupełności, co do Lactobacillus plantarum 299v i autora. Stosuję Sanprobi IBS i świetnie znosi on uczucie wzdęcia, bóle brzucha oraz biegunki. Polecam wszystkim borykającym się z takimi problemami :)