Za nami pierwszy występ Ogólnopolskiej Integracyjnej Grupy Muzycznej TANDEM!
kwiecień 24, 2014 by Jarek
Kategoria: Jak może być fajnie
Jak od Oli usłyszałem od inicjatywie i że obejmuje całą Polskę…powiedziałem SZACUN DLA POMYSŁODAWCÓW Z OPOLA I WYKONAWCÓW! Ja jestem na tak!
11 kwietnia br. na Międzynarodowym Kongresie Studentów Muzykoterapii w Sali Teatralnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu – wystąpiła nasza młodzież pod kierownictwem pani mgr Iwony Starkowskiej, dając koncert 6 piosenek, które śpiewały dziewczyny ze Studia Piosenki działającego przy Bałuckim Domu Kultury w Łodzi, na gitarze elektrycznej i skrzypcach grał gimnazjalista Błażej , a sekcję rytmiczną tworzyła młodzież z zespołem Downa z Łodzi, Wrocławia, Szczecina i Opola.
Występ naszej Grupy został bardzo ciepło i życzliwie przyjęty. Dobrze, że pani Iwona przygotowała z młodzieżą utwór na BIS – bo publiczność nie chciała nas puścić ze sceny.
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że nasz pierwszy występ mógł się odbyć – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Nie sposób wymienić wszystkich, by kogoś nie pominąć.
Dziękujemy pani Iwonie Starkowskiej za przygotowanie repertuaru, grupy perkusyjnej, wokalnej i instrumentalnej, za niesamowity entuzjazm, radość i wspaniałe poprowadzenie naszej młodzieży.
Wszystkim uczestnikom koncertu – młodzieży z trisomią 21, z Małego Big-Bandu z Łodzi, ze Szczecina – im należy się szczególne podziękowanie, bo aby zdążyć na powrotny pociąg – musieli wyjść w trakcie koncertu, po zagraniu tylko jednej piosenki ( tyle godzin podróży, by tak krótko wystąpić ), z Wrocławia i Opola.
Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za poświęcony czas, przygotowanie strojów i dowiezienie wszystkich uczestników na koncert.
Za przesympatyczne i ciepłe przyjęcie, z pyszną zupą pomidorową, ciastem, chlebem ze smalcem, a po koncercie także kanapkami i napojami - bardzo dziękujemy Siostrom Zakonnym, "Pozytywce" i Pani Oli, Rodzicom i Opiekunom z Wrocławia, Stowarzyszeniu Razem i Instytutowi Edukacyjno-Badawczemu.
Jesteśmy wdzięczni ludziom zaangażowanym w takie przedsięwzięcie, którzy poświęcają masę czasu, aby zorganizować taką imprezę, również tym którzy pracują z nimi systematycznie.. Widziałem w ubiegłym tygodniu również występ grupy teatralnej kilkunastu osób z zespołem Downa. Miałem po nim mieszane odczucia. Jedno to bardzo pozytywne intencje i możliwości w naszym kraju (tak krawiec kraje, jak mu materiału staje), a drugie to niezwykłe talenty aktorskie Ludzi z ZD, które w moim odczuciu wymagają w pełni profesjonalnego zajęcia się nimi np. w teatrze (oczywiście ze wsparciem specjalistów specyfiki ZD), a ich wykorzystanie może stworzyć szansę życiową ludziom z ZD Te talenty są najlepszą stroną naszych dzieci- do wykorzystania dla tworzenia ich przyszłości. Ile w Polsce jest profesjonalnych aktorów z ZD? Czy nie mogliby występować w każdym teatrze?
Niedawno czytałem na tym forum o serialu telewizji holenderskiej o ogromnej oglądalności w najlepszym czasie antenowym.
Mój syn od trzech lat jest uczestnikiem teatru organizowanego przez Stowarzyszenie, brał udział w kilku fajnych spektaklach. Ale to przecież tylko zabawa . Nie opuszcza nas jednak myśl o znalezieniu mu prawdziwego teatru.
Tato Kuby