ZD a ADHD i autyzm

czerwiec 16, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Bardzo się cieszę, że w tym tygodniu po raz kolejny potwierdziło się, że leczenie pewnych symptomów, może spowodować poprawę funkcjonowania całego organizmu osób z ZD. Tym razem mówię o symptomach i cechach autystycznych oraz ADHD.

Odwiedzając Was słyszę i to wielokrotnie, szczególnie ze strony rodziców chłopców: “…co ja mam podawać mu suplementy…a on i tak już jest tak rozbiegany, że nie nadążam.” Nie jestem lekarzem, ale jestem ojcem chłopca z autyzmem i pamiętam jego rozwój, zachowanie. Te które Wy opisujecie u swoich chłopaków, często są bardzo podobne do tego, co jest powszechne w autyzmie i ADHD….ale nie bójcie się tych nazw. W ZD oba problemy występują bardzo często, ale są niejako “schowane za parawanem ZD”. W wyniku tego pełna diagnoza zawsze jest utrudniona, ale konieczna jest stymulacja i leczenie. W Polsce najczęściej stosowanym środkiem korygującym takie zachowanie jest concerta a w USA focalin. Lek ten Teresa na stałe umieściła w protokole CMF.

Stymulacja zachowań ogólnie nazywanych kompulsywno-obsesyjnych może spowodować zdecydowany krok rozwojowy dziecka, bo się “zatrzyma”, skoncentruje i będzie w stanie się bawić, uczyć. Zwracam Wam na to uwagę, byście leczyli niepożądane symptomy, gdyż zawsze to odblokuje rozwój dziecka.

Więcej o concercie możecie przeczytać tutaj:

 http://www.zespoldowna.info/lek-na-adhd-concerta.html

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “ZD a ADHD i autyzm”
  1. goska pisze:

    Tak ,to z pewnościa dotyczy mojego syna (9 lat) Przejawia właśnie zachowania jak w adhd i jak w autyzmie.
    Próbuję wszystkiego , od stycznia bierze suplementy , również fluoksetynę , w pewnym momencie widać było efekty teraz wygląda to gorzej… np .gdy bylismy na badaniu w p.psych-ped. był strasznie pobudzony i zachowywał się skandalicznie…

    Co do Concerty …to nie taka prosta sprawa , rozmawiałam nawet z p.psychiatrą.
    Tego rodzaju lek jest na różową receptę ( bo chętnie stymulowaliby sie nim zdrowi)
    ,trzeba mieć diagnozę adhd , a podobno trzeba byc w normie intelektualnej aby było adhd itd .

    Zainteresował mnie inny lek tez na adhd łatwiejszy do zdobycia , o którym była tu wzmianka przy okazji noradrenaliny i droxidopy – atomoksetyna ( strattera,axepta)
    ,syn bierze od tygodnia ,na razie efektów nie widać…

  2. Bożena pisze:

    No mój ośmiolatek też wykazuje pewne zachowania jak w ADHD.Dzięki Jarku na zwrócenie na to mojej uwagi.Jesteśmy na samym początku drogi i dlatego nic ciekawego nie napiszę . Chętnie dowiem się od czego zacząć.

  3. Joanna pisze:

    Ja na trop ADHD u mojej Gosi(4,5 roku,ZD) wpadłam już dwa lata temu,bo u starszego syna mam zdiagnozowane ADHD.Ona miała zachowania żywcem przeniesione z Daniela,ale nikt nie chciał potwierdzić moich obserwacji.Dopiero dwa miesiące temu trafiłam do neurologa,który postawił diagnozę-ADHD(Gosia roznosiła gabinet).Na razie nie wdrażamy leków pod kątem ADHD tylko obserwujemy,bo w ciągu ostatniego roku bardzo poprawiła się koncentracja uwagi,potrafi ładnie pracować przez 45min, a dwa lata temu było to max.5-10min.Generalnie po tym co widzę u syna to podstawą jest praca z dzieckiem,leki to naprawdę już w skrajnych przypadkach,ale i tak zawsze ostateczna decyzja należy do rodziców.Ja codziennie sprawdzam czy już przekroczyłam granice wytrzymałości.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...