“Zespół Downa, Autyzm wspólna sprawa!”. Autyzm przeciwieństwem zespołu Downa?

październik 23, 2014 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Spodobało się to co wczoraj napisałem o autyzmie. Wiem to nie jest strona o autyzmie, ani o zespole Angelmana tylko o ZD…ale autyzm jest powszechny dzisiaj. Jak to kiedyś napisałem do jednej z mam, że to “taki pełen pieprzu i goryczy deser po obiadku z różnymi przygodami.” Jest to trudne.

Trudne, trudne i jeszcze raz trudne. Leczyć ZD, zespół Angelmana powoli możemy, ale wpleciony w to autyzm jest DUŻYM KŁOPOTEM. Odwraca wiele typologii dla tych błędów genetycznych do góry nogami, zakłócając prawidłowy odczyt wyników i wielu diagnoz biochemicznych…bo autyzm jest często odwróceniem zdarzeń opisywanych jako typowe, w szczególności dla ZD.

Wczoraj pisałem o serotoninie:

 http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-autyzm-wspolna-sprawa-czyli-znow-o-witaminie-d.html 

nie dopisałem, że w związku z jej brakiem autystom i osobom z ADHD melatonina jest jeszcze bardziej potrzebna niż w ZD!!! Bo skoro nie ma na końcu etapu serotoniny, to czy może być melatonina? Nie będzie.

Teraz GABA. Autyzm jest często określany jako zespół braku “hamowania”, w kontekście braku równowagi między neuroprzekaźnikami hamującymi i progresywnymi. Jak zwykle jest to skrajnie skomplikowane, gdyż poziom neuroprzekaźnika to jedno a praca receptoru GABA A to drugie. W autyzmie receptorów GABA A jest bardzo mało, więc po prostu “nie hamują”!!!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/11814263/

Wniosek? W przeciwieństwie do ZD konieczne jest włączenie “hamowania” u autystów. L theanina i GABA są często jedynym sensowym suplementem wspomagającym funkcjonowanie osób z takimi cechami. Jest to coś przeciwnego do nas w ZD?

http://www.neurotransmitter.net/autism.html

Inne podobieństwa i przeciwności:

-dopamina, acetylocholina, cytokiny ich metabolizmy są uszkodzone to chyba podobne

-BDNF, synapsy nie działają, to też podobne

-potrzebne uzupełnianie mikroelementów, to tez podobne

-zmieniony jest proces w którym biorą udział kwasy DHA, EPA i AA, to też choć nie w całości

Różnice tkwią w mechanizmach. Zupełnie odmiennych od tych jakie występują w ZD. Powód inne geny, które zmieniają procesy na innych etapach procesów produkcji, czy też przemiany określonych substancji. Ale efekt wciąż mamy taki sam jak w ZD. Upośledzenie.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23911220/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/22397633/

Na koniec o MTHFR. Mutacje tego genu doprowadzając do hipometylacji DNA rozpoczynają procesy chorobowe. Najłatwiej nam to zrozumiec łącząc to wyrażenie z chorobami serca i przede wszystkim rakiem. Tak samo jest u naszych dzieci. Włączona hipometylacja prowadzi do autyzmu, innej reaktywności na leki, spadku wydolności organizmu i w konsekwencji przyspieszonej śmierci…a przecież można to leczyć.

Komentarze

Liczba komentarzy: 6 do ““Zespół Downa, Autyzm wspólna sprawa!”. Autyzm przeciwieństwem zespołu Downa?”
  1. ghoska pisze:

    Dokładnie tak Jarek :-) Mój syn jest w takiej sytuacji , dość odmiennej od typowych zachowań ZD. Podaję leki i suplementy , a efekty są inne lub ich nie ma , wolałam jednak nie wypowiadać się tu za często , aby nie zniechęcać innych.
    Faktem jest , że kiedyś brakowało mi tu informacji o GABA .Podaję mu od jakiegoś czasu właśnie coś na GABA ( teraz drugi tydzień Depakine) , a za twoją radą też zaczęłam L-teanine . Generalnie ciężko sie połapać w takiej sytuacji np.wciąż poważny problem to agresja i autoagresja

    • Can pisze:

      Ghoska największym problemem jest stabilizacja w podawaniu określonych substanacji/leków/suplementów. By to wyszło musi być odpowiednia diagnoza. Tej nie ma, bo skoro lekarze nie wiedzą co mają szukać, to jak zlecić badania.
      Dzisiaj podpowiem co nieco.

  2. Can pisze:

    Ghoska, proponuję sun l-theaninę. Czytając jak to funkcjonuje, wydaje się być idealne dla ZD+autyzm, czymś po środku. Jednak wyniki przychodzą dopiero po 4-6 tygodniach. Z Kalifonii tez dostałem info że najlepsza to kurkuma+MCT ale Ty to też wiesz. I na koniec…duuuużo witaminy D 3 z witaminą k 2 plus magnezem i cynkiem. To są “delikatne hity” z USA. A tak poza tym należy czytać o autystach bo tam wszystko się leczy i wszystko jest nazwane i możliwe do podania od stwierdzenia tego faktu.

  3. ghoska pisze:

    Sun l-theaninę zamówię :-) Pozostałe rzeczy podaję… Czytam , czytam próbujemy , ale
    tak wiele skrajności; z jednej strony homeopatia , chelatowanie i diety , a gdzie indziej antybiotyki czy ibupron.
    A jak z EGCG , gdzieś czytałam , że może nie być korzystne dla autystów ?

  4. Can pisze:

    O EGCG:http://www.jneuroinflammation.com/content/10/1/46 http://www.cell.com/neuron/abstract/S0896-6273%2814%2900651-5 w tym raporcie dobrze ujęte są nowe podejścia do leczenia autyzmu. Mowa tam, że EGCG pełni rolę inhibiotra mTOR (http://pl.wikipedia.org/wiki/Kinaza_mTOR)
    “A previous report also indicated that flavonoid-related epigallocatechin gallate (EGCG) is an mTOR inhibitor [107].” Innym tematem wspólnym z ZD jest resweratrol. Od 2012 temat jest na topie http://autismdialogues.blogspot.com/2012/02/resveratrol-try-for-autism.html
    W przypadku zespołu Angelmana, gdzie autyzm jest silnie z tym złączony, już u dwóch osób w Polsce pomógł.
    Ale resweratrol w 2014 roku w autyzmie znalazł zastosowanie w kierunku zachowań społecznych o czym można przeczytać tutaj:Resveratrol prevents social deficts in animal model of autism induced by valproic acid. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25263788
    http://health-nutrition-autism.com/resveratrol-benefits/
    więcej o tym i mTOR napiszę wkrótce.

  5. ghoska pisze:

    EGCG podaję właściwie cały czas , resweratrol podawałam i jeszcze kupię , a efektów nie widać

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...